Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Renault clio 1,2
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Renault
Emanuel38937
Ce spuneti despre acest model de renault? Isi merita bani pe care ii dai? Consuma cat este scris in datele tehnice de pe internet?
lucian59987
salut tocmai si.a luat un vecin clio bicorp din 2002,motorizare de 1.2 si cu ceva dotari ,nu are A/C,in rest geamuri fata electrice,trapa electrica,oglinzi electrice,jante aliaj,tapiteria foarte frumoasa,e in 2 culori negru cu albastru deoarece masina e bleumaren,si e foarte multumit de masina si la cum fuge si la consum,avand in vedere ca este incepator in ale soferiei,o are de jumate de an si e f f f multumit de masina,l.a ajuns undeva de 5600 cu tot cu taxa,taxa a fost de 818 euro,desi in germania a reiesit euro 4 , asti de la noi nu au scos.o euro 4 ,in fine traim in romania si se poate orice,masina a fost adusa cu 73400 km si e multumit de masina,
RUE
am vb cu un coleg care a avut inchiriat in elvetia un clio de 1,2 si a zis ca la consum e jalnic, ia prea mult, se duce la 10 si la drum daca esti mai grabit si asa ca si percepere a masinii.
eu am folosit tot clio inchiriat in fr cu 1,5 dci nou si a fost ok.
am vazut cumparat un clio simbol dci din Ro cu 5500 dci cu ac dar fara abs.
eu zic ca nu merita atatia bani si mai ales fara AC.
nu te arunca, la banii aia exista si altele.
Serban66387
Am avut un Clio 2 1.2 (NU 16V). L-am luat atunci fiindca, din motive de asigurari / impozite, cautam cel mai mic motor posibil...
A fost o masina OK, dar ma simteam ca un "obstacol pe autostrada" iar cand trebuia sa urc dealul cu ea (min. 1 data pe zi) era cam "greu".
Asa ca sfatul meu e - daca vrei de 1.2 atunci macar ia varianta de 16V, e mai puternic si consuma si mai putin!

Sper ca ti-am fost de folos
thumbsup.gif
georenault
Am un clio din XXXXXXXXX are xxxxx cp si XXXXXXkm cu carte service recent adus cu aer conditionat si computer bord si intr-adevar consuma cum scrie in cartea tehnica,parerea mea ca merita banii,apropo il vind la XXXXX euro fara taxa,are RAR,autentificare,itp-2009 mai are ca dotari jenti aluminiu,geamuri,faruri,oglinzi electrice,radio-cd cu comenzi la volan,este in 2 usi,inchidere centralizata,masina e XXXXXXXXXXX drive.gif


Chiar aici ti-ai gasit sa-ti vinzi masina? Foloseste mesageria privata sau http://www.masini.ro/masini_second_hand/an...toate/toate.htm !
mesaj edit by eddie
Daniumfcv
Ma scuzati ca postez asa de tarziu in discutie dar exact de ce suma vb aici pentru clio asta?

Masina este noua sau second ?

Cineva a zis mai sus ca nu are ac.. ei bine daca nu costa 4000 - 5000 euro nici eu nu as cumpara o masina fara ac cu atat mai mult cu cat verile noastre devin insuportabile iar daca are ac la 1.2 ... te va durea capul cu el .. as fi curios daca l-ar tine la relanti fara probleme ... whistling.gif confused.gif Eu am un 1.4 16v si tot am probleme cu el la 35 C

Numai bine,
Sir_Johnny25
Eu am Clio Campus 1,2 16 V ;daca merg in orele de varf in oras consuma 9 %,iar daca nu e aglomerat adica opresc numai la semafoare si unele treceri de pietoni am consumul mediu de 7,5 la computeru de bord deci mai putin decat ce zic aia pe net.... thumbsup.gif
P.S o calc peste 4000 din cand in cand... teehee.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.