Help - Search - Members - Calendar
Full Version: am 5000 euro. vreau masina
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
sorin114152
salut. astept pareri de la voi despre ce masina mi-as putea lua cu 5000 E. eu caut o masina germana opel sau ford, vectra sau mondeo preferabil, cu motor de 2000 cmc. fac din start precizarea ca nu am mai multi bani de dat pe masina si nu ma intereseaza marca dacia sau masini de mic litraj
anitei35895
la banul asta nu este o problema sa gasesti ceva,bun,nu te arunca la motorina.... :evil: Poate nu propietarul e devina dar de la pompa cine stie ce pacura sau calorex a alimentat,aproape toate motoarele sunt inbacsite pe interior,dar rau tare.Benzina veche de 2000 sau 1800 e mai umana,si fuge,daca chiar vrei o masina buna iesi din Bucuresti,sunt mai troncanite acolo in traficul ala,nici Covasna nu are drumuri bune,orienteazate la judete cu asfalt bun........cauta geamuri electrice,AC,ABS...Fordul e mai bun decat OPEL.
sorin114152
da, am uitat sa precizez ca nu mai uit dupa dieseluri si trebuie neaparat sa aiba aer. gasisem un ford mondeo generatia a doua, cu motor pe benzina de 2000 cmc, full option, la 5200 E discutabil, dar nu am reusit sa iau legatura cu proprietarul :evil:
bogdan112476
Ti-am dat PM.
Daca te intereseaza da un semn
anitei35895
Atentie mare la MONDEO nu toate au dotarile care in mod normal ar trebuii sa se regaseasca..........un lot de masini adus in tara de reprezentanta,nu se regaseste ca serie de masina in nici un service,recomand sa te uiti la cele care au vopsea metalizata,cele simple sunt facaturi
iasi105023
mondeoi intr-adevar sunt bune
mai ales cele dupa 96
si elegante
ia un 1,9 d
AlexTM
1.9 D?? La Ford?
poate vrei sa spui TDI smile.gif dar nu la Ford

Ia un Passat frate!
RUE
am un coleg cu un mondeo din 98 cu AC si alte alea.
da miun PM si iti dau ID ul de mess al lui. e in timisoara.
e multumit de ea dar vrea sa si ia mai noua si diesel ca umbla mult.
nu e samsar de masini si el a luat de la propietar din cate stiu eu.
motor de 2000 pe benzina.
sandman
eu nu inteleg cum de vrei motor mare si ai max 5000EUR? nu te gandesti ca o sa te rupa la consum? si mai vrei si masina veche?!?! e alegerea ta dar o sa regreti...in banii astia poti sa iti iei masina dupa 2000, cu aer si motor de 1.2, 1.4 care consuma rezonabil
rkillera
Caut si eu o masina in 5000 de euro, neaparat cu AC. Mai am o masina mare deci as prefera una mica. Va fi folosita exclusiv in oras.
Nu prea stiu ce sa fac ... sa-mi iau ceva SH de afara (corsa sau fiesta m-am gandit eu)
Sau sa mai pun ceva bani si sa iau un Spark nou
Costanza86138
corsa sau fiesta. Lasa Sparku', aia nu e masina.
rkillera
As aprecia niste rapunsuri mai detaliate.
Cum inca nu sunt hotarat, as vrea cat mai multe optiuni.
Ce-as mai putea sa gasesc in suma asta?
Qata
Si eu sunt in aceiasi situatie...

Deocamdata sunt hotarat sa iau un Peugeot 206.

PRO

Inca arata bine, designul nu e depasit

Consumul e printre cele mai mici la dieselul de 1.4. (sunt care se lauda ca au scos si sub 4% in afara, si cam tot pe acolo bate si producatorul cu specificatiile)

Pretul e accesibil se gasesc f multe incepand de la 4000E (neimatriculate, taxa in jur de 1000E) Cu 5500 gasesti sigur cu 4 usi.

Contra

Nu sunt tocmai cele mai fiabile masini, dar nu sunt nici prastii. Nu degeaba a fost cea mai vanduta masina in Europa vreo 2 ani la rand. 2002 - 2003.

Aici depinde ce bafta ai. Am vazut si Golf-uri si Fiaturi, Forduri si Audi... cu belele... In general pe net auzi mai mult belele decat lucruri bune despre masini. Pentru daca-ti merge masina bine, nu faci un topic sa anunti lumea despre asta... whistling.gif

Fiabilitate recunoscuta pe plan mondial o au japonezele... Honda in special.
sandman
la un hyundai accent sh de ce nu te-ai gandit? consuma putin si e f fiabila
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.