Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Preturi piese ???
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel
just99573
Stie cineva un site pe care sa gasesc preturi la piese de opel astra si accesorii ??
Am tot cautat o lista de preturi oferita de reprezentanta opel si nimic blush.gif !
ionut83652
iao usor ca nui nimeni tampi sati puna tia o lista cu preturi pe internet !ar muri prea multi de foame !poti incerca un magazin virtual de genul heba sau alceva sau poti face un contract cu unul din angrosisti din romania (dac respectii conditiile impuse de ei ) fiecare importator are preturile lui si nu are nici un interes sa la fac publice pantru ca targetul lui nu suntem noi cei care cumparam endetail ci revanzatori de piese care fac bani frumosi pe sema asta!
just99573
QUOTE(ionut83652)
iao usor ca nui nimeni tampi sati puna tia o lista cu preturi pe internet !ar muri prea multi de foame !poti incerca un magazin virtual de genul heba sau alceva sau poti face un contract cu unul din angrosisti din romania (dac respectii conditiile impuse de ei ) fiecare importator are preturile lui si nu are nici un interes sa la fac publice pantru ca targetul lui nu suntem noi cei care cumparam endetail ci revanzatori de piese care fac bani frumosi pe sema asta!

Ai inteles gresit !
Eu caut o lista de preturi oferita de o reprezentanta Opel sau oricare S.C. care se ocupa cu asa ceva. Nu vreau sa fac comert cu ele ci pur si simplu sa stiu (cu aproximatie) cam cat se cere pe o anumita piesa. Mi se pare corect ca oricare din reprezentantele Opel din RO sa puna la dispozitie o lista de preturi cat de cat actualizata pt. ca clientul sa nu faca 2 drumuri la ei. Se uita omul pe pagina respectiva, afla cat ii trebuie sa schimbe telescoapele spre exemplu, ia lovelele si se duce direct la ei! :bash:
ionut83652
a am inteles !la noi inca eu nu am cunostinte sa exisate asa ceva !solutia un tel la represzentanta si afli pretul !
si totusi si aici ar fi o probleme pentru ca inportatorul marci ofera posibilitatea reprezentantelor sa puna un ados comerciel de la 10 pama la 100 la suta si asqa preturile nu ar coincide !si mai e criteriu in functie de cantitate cu cat serviceul cumpara mai multe piese cu atat creste discountul deci ar fi greu !
Iulian Mihail91700
Sa-ti faci o idee uite ceva:
http://www.elitecat.cz/CarSelection.aspx
just99573
mersi ! exact ce cautam ! simplu nu ? biggrin.gif
ionut83652
ff interesant !desi preturile sunt un picut cam mari dar e k cred ca e singurul de acest gen care da si preturile cai liste di piese sunt multe dar fara preturi
ciprian111324
incearca si pe www.autoa.ro
Mocca
www.autokarma.ro thumbsup.gif
Daniumfcv
CITAT(ionut83652 @ Sep 19 2007, 05:34 PM) *
a am inteles !la noi inca eu nu am cunostinte sa exisate asa ceva !solutia un tel la represzentanta si afli pretul !
si totusi si aici ar fi o probleme pentru ca inportatorul marci ofera posibilitatea reprezentantelor sa puna un ados comerciel de la 10 pama la 100 la suta si asqa preturile nu ar coincide !si mai e criteriu in functie de cantitate cu cat serviceul cumpara mai multe piese cu atat creste discountul deci ar fi greu !



Din pacate are dreptate .. preturile cu care vin masinile spre a fi vandute si care sunt atat de mult mediatizate sunt " preturi recomandate ".Exact asa se si numesc.. iar acum depinde de fiecare dealer cat vrea sa le umfle.. Trist
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.