Help - Search - Members - Calendar
Full Version: STIE CINEVA DACA SE FAC INSCRIERI PENTRU DACIA LOGAN
Masini.ro Forum > Masini.ro > Masini.ro
Florin9
As dori sa stiu daca se fac deja inscrieri pentru Dacia Logan.
As dori mai multe informatii legate de acest lucru.
Multumesc. :?:
V l a d
salut, se pot face inscrieri chiar pe site. Daca te uiti in dreapta sus sub ad-ul cu autocobalcescu scrie "inscriete acum pentru orice model dacia si castigi" asa ca click acolo. Date despre masina gasesti pe forum cate vrei.
Enache26949
Tot despre inscrieri pentru DACIA Logan doresc sa intreb si eu.
Se fac inscrieri oficiale prin care se pot da avansuri, sau ceva de genul.... :?:

Pe site am vazut si eu ca se pot face inscrieri , dar nu stiu cat de "valabile" sunt.

Cu respect.
admin
Inscrierile sunt perfect valabile, iar daca vrei sa-ti iei un Logan in toamna asta si nu peste un an te sfatuiesc sa te inscri si tu.Alte detalii le poti discuta direct cu echipa de vanzari de la Latin Efe.

Succes
Enache26949
De inscris m-am inscris acum 1 saptamana pe site atunci cand era trecut la modelele Dacia optiunea "alt model". Cred ca s-au referit Logan. Zic eu.
Daca nu trebuie sa mai astept o luna ca sa ma inscriu corect pentru LOGAN.
Asta e .

Multumesc pentru informatii!

O zi buna !!! laugh.gif
v_ilie
asa e. Alt model (altele) insemna Logan.
TheCube
De inscris m-am inscris si eu, dar nu am primit nici un feedback, desi eu cred ca era normal sa primesc un mail de confirmare acolo. Asa ca nu stiu cat de valabile sunt inscrierile. La cat profesionalism e in spatele lor...
Costel
Nu-mi mai place in gipan, azi imi iau si eu Logan!

Sunt mai smecher ca-n Mertzan, doar am Dacia Logan !

Orice negru african,
Rus sovietic transnistrean,
Chinez din provincia Jian,
Ori dealer columbian
Sau roman amarastean
Pot sa-si ia cit-un Logan.


Foaie verde ca mucu,
de ti-ai luat iti faci sepukku,
nu-i ragaitu' bashina,
da nici Loganu masina!

Noua Dacie, Logan-ul
Are muschi ca Hulk, Hogan-ul! laugh.gif laugh.gif laugh.gif
admin
Daca exista probleme cu inscrierea sau nu ati fost inca contactati de Latin Efe va rog sa-mi dati un MP cu datele dvs pentru verificari :!:
G e o r g e
costel, ce treaba are poezia asta de 2 lei cu topicul la care este postata?

te rog sa te controlezi in viitor.
luminita 26292
tongue.gif eu m-am inscris pentru o Dacia Logan si sa stiti ca am fost contactata chiar inainte de lansarea oficiala a masinii. cu toate acestea, dupa ce a aparut pe piata nuam mai fost contactata si as vrea sa stiu daca mai sunt valabile inscrierile facute... aveam ordinea 600...ce pret are modelul cel mai ieftin? ce pret are cel mai scump? ... :joker: :brilsmurf:
admin
Inscrierile sunt valabile!, vor fi contactati toti cei care s-au inscris, bineinteles in cazul in care au dat datele corecte.Preturile inca nu se cunosc dar din surse neoficiale am aflat ca vor fi intre 5.700 euro(varianta de baza) si 8000 (varianta de top) .Pana la punerea in vanzare mai sunt 3 luni, deci va sfatuiesc sa aveti rabdare laugh.gif
Paul5
misto chestia asta cu inscrisul pe NV fara sa stii macar pretul...parca am fi pe vremea aia rosie cind te inscriai la IDMS cu 5 ani inainte de livrarea unei superbe Dacia venita la rind sau aleasa dintr-o mare de masini de aceeasi culoare...mai bintuie inca stafiile geniului de exceptie si al savantei de renume......
madalina
Paul, nu mi-as cumpara niciodata o masina fara sa o vad, fara un drive-test, dar remarca ta mi se pare putin rautacioasa! Sa nu uitam ca si la marii producatori se fac comenzi inainte de a vedea masina! De exemplu, exista cineva pe acest forum care si-a comandat opel Astra inainte de a vedea masina!

Nu mi se pare un lucru rau ca poti face comenzi inaintede a vedea masina, dar mi se pare extrem de curajos pentru cumparatori!
admin
Inscrierea in lista nu implica obligativitatea cumpararii.In momentul in care va fi lansata te duci acolo, o studiezi, faci drive test...daca-ti place si-ti convine pretul o iei, daca nu..NU.Incercati sa nu mai faceti comparatii aiurea daca nici macar nu aveti idee despre ce este vorba. :evil:
stefan_ieu
Ideea e ca ar fi frumos sa fie asa.
Eu m-am inscris acum cateva saptamani (la cateva zile dupa ce a aparut pe site anuntul) si pana azi nu mai stiam nimic despre asta. Asa ca azi dimineata m-am dus la LatinEfe (aveam treaba prin Politehnica) si m-am inscris si direct. De acolo am un telefon al unei domnisoare unde sa cer relatii despre ce se va intampla, la care vroiam sa sun.
Culmea, tot azi, la pranz, am fost sunat in legatura cu inscrierea pe care am facut-o mai de mult. Si domnisoara de la telefon mi-a spus ca va reveni cu detalii, dar ca probabil va trebui sa dau un avans (valoarea nu e inca stabilita, dar se pare ca va fi de 25.000.000 :albino: ) ca asa se procedeaza la lansare de noi modele. Si asta cu siguranta, inainte de 9 sept (data vehiculata pentru lansarea comerciala).
Evident ca nu o sa dau nici un ban pana nu ma urc in masina (in cazul in care nu ma hotarasc pentru un sh intre timp), dar sa stiti si voi la ce sa va asteptati. Poate era dom'soara pe langa cu subiectul. Revin cand ma mai "contacteaza" sa va dau noutati. Sau poate "Admin"-ul mai vorbeste o data cu cei de acolo :argue: si ne spune clar. :director:
stefan_ieu
Si apropo de chestia cu comandatul inainte de a vedea masina. Am auzit in jurul meu o gramada de oameni care ard de nerabdare :blob6: sa isi cumpere un Logan. Parerea mea e ca masina asta va avea, cel putin in primele luni, un imens succes de piata si ca in 6 luni numarul de Logan-uri va depasi numarul de Solente. Asa ca inscrierea am facut-o pentru a fi sigur ca nu stau pana in vara viitoare pana imi iau, ca nu mai vreau sa mai inghet inca o iarna in berlina din '89 :brilsmurf: . Dar, nici nu o sa-mi iau pe 9 septembrie....
admin
Inca nu s-a hotarat achitarea unui avans, dar este posibil ca in curand sa se introduca obligativitatea platii lui.De ce se face asta?Pentru simplul fapt ca dealerul trebuie sa fie sigur ca omul care face cererea este serios si chiar vrea o masina, nu ca s-a inscris pe lista doar pt ca nu a avut ce face.Avansul este "refoundable" adica banii va sunt returnati daca masina nu va convine.

alte intrebari? laugh.gif
stefan_ieu
E buna masina ? smile.gif
Serios acum. De obicei cand se da undeva un avans si cumparatorul se razgandeste se retine un procent. Asa ca....
Ma rog, vom vedea cum o sa fie.
paul27767
QUOTE(madalina)
Paul, nu mi-as cumpara niciodata o masina fara sa o vad, fara un drive-test, dar remarca ta mi se pare putin rautacioasa! Sa nu uitam ca si la marii producatori se fac comenzi inainte de a vedea masina! De exemplu, exista cineva pe acest forum care si-a comandat opel Astra inainte de a vedea masina!

Nu mi se pare un lucru rau ca poti face comenzi inaintede a vedea masina, dar mi se pare extrem de curajos pentru cumparatori!


nu am vrut sa fiu rautacios dar cred ca este normal sa vezi o masina inainte de a o cumpara si daca tot se fabrica 35 buc. pe ora nu inteleg de ce nu apar la reprezentante9sau macar as vrea sa stiu cand se va putea acest lucru...?????)
madalina
Nu te obliga nimeni sa faci comanda acum! Poti astepta sa apara in showroomuri!

Exista prin tara cateva modele Logan cu numar AG probe!
cristianc
Centralizarea comenzilor de la dealeri conduce l a o cifra de ccc 4000-4500 de cereri. Avansul este 50 milioane (indiferent de model) obligatoriu!
Zilnic se lucreaza 35 de LOganuri iar stocul este de circa 3000 de bucati. Nu uitati ca se vor trimite si la export in Maghreb! Calculati singuri timpul necesar pentru cumparare tongue.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.