Help - Search - Members - Calendar
Full Version: navigatie pe grand vitara
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Suzuki > Grand Vitara
bogdan114006
scuze ca deschid un nou forum dar vreau sa achizitionez un grand vitara full cu navigatie cu ecran color.
am o intrebare: gasesc harti cu romania pentru acest sistem?

multumesc
GST
Grand Vitara luata din romania de la un dealer sau luata din afara, cu ecranul ala mare in bord?
Daca e acelasi sistem de navigatie si difera doar ecranul atunci nu vei gasii harti de RO. In viitorul apropiat or sa apara...cand? nu stie nimeni.
bogdan114006
cu ecran mare de 7".
atunci nu se merita sa arunc 1000 de euro (vezi dealerul din tg. mures) pentru un accesoriu pe care nu-l pot folosi.
o sa cumpar una fara navi si imi cumpar un sistem separat.
multumesc mult.
Choixalacreme
Ecranul de 7 INCH este de 6 inch, si de fapt e un GPS si radio Kenwood.
Nu are, in opinia mea, treaba cu cel original Siemens VDO cu ecran mic.

aparatul este optional, nu vine cu masina, si se gaseste aici:

http://www.suzuki-auto.de/auto/live/modell...-RZ-Ansicht.pdf

Il gasesti la AUDIO & Navigation, si e compus din 2 piese
1 - KENWOOD DDX6027 Monitor mit 6"-Farbdisplay
inklusive Radio-/CD-/DVD-Tuner
2 - KENWOOD DV3200 DVD-Navigationssystem

E scula misto, si de ex. are si adaptor de IPOD. Dar nu vine standard cu masina, pe nici un model.
GST
Aaaaaa, e tare atunci smile.gif
La noi in tara nici macar ca optional nu vine sau la accesorii.... urat....foarte urat.... sad.gif
suzuki_bs
La noi in tara nu stiu daca exista o harta actualizata. Eu am patit-o cu un Mio . In Ploiesti imi spunea sa fac stanga pe o strada pe care aveam interzis. Am primit cateva injuraturi ca am incurcat circulatia in intersectie.
bogdan114006
multumesc Choixalacreme pentru informatii. si eu tot pe site-ul din germania l-am vazut prima oara, ca astia din romania sunt "plini de informatie" in ceea ce priveste optionalele de pe masina.
bogdan114006
m-am uitat pe site-ul kenwood din romania si am vazut ca mai toate sistemele de navigatie au "Easy Update Functionality using SD Memory Card". asta inseamna ca pot folosi o harta iGO pe SD?
Choixalacreme
QUOTE(bogdan114006 @ Sep 24 2007, 11:00 PM) *
m-am uitat pe site-ul kenwood din romania si am vazut ca mai toate sistemele de navigatie au "Easy Update Functionality using SD Memory Card". asta inseamna ca pot folosi o harta iGO pe SD?


Nici gand :-)
Asta inseamna exat ATAT: ca foloseste SD Memory card, adica un card de memorie.
Nu confunda suportul Datelor cu datele in sine.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.