Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Mondeo 2003 , merita?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Ford
beiu56941
Salutare baieti, suntem in cautare de o noua masina pt familie.Ne-am uitat la mai multe dar ne-am uitat pe un site in DE.Si am vazut ford modeo 2003-2004 tdci 115 cai, dotari decente, la 9000 Euro.Ce vroiam sa va intreb, cum sunt fodurile astea ca masini, adica merita cumparata o asa masina, astept raspunsuri despre fiabilitate, eventuale probleme.
Multumesc anticipat.
TDiFan
Incearca sa cauti 2004 si sa fie EURO 4 ca sa fie taxa mica, in rest, o alegere buna la asemenea bani.
beiu56941
Nu ar fi o problema cu taxa, am ceva prieteni la bulgari...ati prins ideea?smile.gif
Eu ma refeream la fiabilitate, m-am tot uitat pe diferite forumuri despre ford, si se mai plangeau propietarii de mondeo, ba cu bucsile, ba cu injectoare, mentionez ca motorul este TDCI.
Cam cat credeti ca rezista un astfel de motor , utilizat in conditii normale, nu cu liniutze sau alte curse, la o viteza de croaziera sa zicem de 120-140.
Multumesc.
ionut83652
sfatul meu ia o masina nemteasca si nai dureri de cap !
Adin.C
ia-ti linistit, functioneaza ireprosabil, am avut unul model 2003, TDCi si in cei 100.oooKM cat l-am purtat am schimbat bieleta spate si pompa de apa ( asta s-a intamplat pe la 70.oookm si a fost pe garantie). Daca nu bagi motorina proasta si-i faci reviziile la timp, totul e okay.
danmatyas
fordul e nemteasca smile.gif euro 4 la tdci din 2004 nu vei gasi. Platesti cam 1800 taxa de inmatriculare pt un astfel de mondeo. E o loterie cu masinile, dar daca e bine intretinuta sigur nu o sa ai mari probleme cu ea. Sunt masini fiabile. Problema cea mai mare fiind la injectoare, asta daca prinde motorina proasta. Ambreiajul se cam duce, dar e o chestie generala la diesel. Un minus mai are la bucsele pe spate, dar ...sunt doar niste bucse..nu sunt scumpe. Partea din fata chiar nu are probl. Eu am 70 000 cu el in romania si "n" kilometrii afara si nu am schimbat nika pe fata. Cauta unu cu km putini. Bafta
beiu56941
Nu e o pb cu inmatricularea..am auzit ca la bulgari e ff ieftina...asa ca..ati prins ideea:), iar cu motorina proasta..nu cred ca mai exista ..
Va multumesc pt rasp.
E46
QUOTE(dan florin57283 @ Sep 23 2007, 08:41 PM) *
fordul e nemteasca smile.gif

Ford...masina germana? de cand? ford e ...clar masina pur americana smile.gif
Daniumfcv
CITAT(TDiFan @ Sep 15 2007, 09:52 PM) *
Incearca sa cauti 2004 si sa fie EURO 4 ca sa fie taxa mica, in rest, o alegere buna la asemenea bani.



La banii astia merita.. La nemti Ford se devalorizeaza foarte mult , insa de cele mai multe ori nu este ceva obiectiv ci doar de imaginea companiei asa cum si noi preferam nemtii si nu japonezii..
moga
CITAT(E46 @ Nov 11 2007, 10:34 AM) *
CITAT(dan florin57283 @ Sep 23 2007, 08:41 PM) *
fordul e nemteasca smile.gif

Ford...masina germana? de cand? ford e ...clar masina pur americana smile.gif



DACÁ TÁCEAI . . . . FILOZOF RÁMÂNEAI

http://de.wikipedia.org/wiki/Ford_Focus

Ford Focus este unul dintre cele mai populare modele din Europa, cu vînzări de 468.000 de unități în 2003. Automobilul Ford Focus cu numărul 3.000.000 produs în Europa a ieșit de pe linia de asamblare a fabricii de la Saarlouis, din Germania
La Saarlouis, una dintre cele mai importante fabrici auto din Europa, cei 7.300 de angajați produc zilnic mai mult de 1.500 de modele Ford Focus și Focus C-MAX, lucrînd în trei schimburi. Producția de anul trecut a fost de 370.600 de unități. Un procentaj de 71 la sută din autovehiculele Focus produse au fost exportate în peste 80 de țări din întreaga lume.
Ford Focus mai este produs în Spania (la Valencia), Rusia (St.Petersburg), Mexic (Hermosillo), Argentina (Pacheco) și SUA (Wayne)
http://www.evenimentul.ro/articol/ford-a-produs-in.html

Acuma fie vorba intre noi, dacá un neamt de la uzina Köln sau uzina Saarlouis ar auzi afirmatia ta ti-ar da "un flit între felinare"
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.