Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Fum la semnalizare in bord la Polo
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Volkswagen
Iacobescu60445
Am adus un Polo 1,4i din 2001, din Germania, acum o luna de zile ! nu am avut nici cea mai mica problema cu ea peste 1500 KM (drumul din Germania pana in Romania, si ceva kilometrii in tara), iar dupa 1 luna si jumatate de stat am plecat cu ea prin tara ! Dupa vreo 400 KM a inceput sa ploua si am folosit apasarea scurta a stergatorului pentru a sterge doar o singura data parbrizul, iar dupa ceva vreme, la o noua apasare am constatat ca de la "radacina" semnalizatorului (deci pe partea stanga a volanului) iasa o dara de fum ca de la o tigara aprinsa, care a durat 1 sec. , sau 2, deci foarte putin !!! Bineinteles ca am oprit si am verificat daca am luminile ok si alte parti electrice, am mirosit efectiv tabloul de sigurante si nimic... blink.gif ......am mai facut inca 200 KM la drumul ala si a mai facut de 2 ori asa, dar la cu totul alte actiuni ale mele - am oprit motorul sau am schimbat faza farurilor.......de atunci am mai facut ceva kilometrii prin oras si nimic. .....sa se incalzeasca oare ceva la drumuri lungi ????? desi cand am adus-o am facut 1200 KM intruna si nimik !! ???!!!
ionut83652
nu s emai intampla la vw se uzeaza contactele alea si eo am patit la semnalizatoare ideea e sa nu mai dai scurt dai dtergere normla(fa cliku) si merge k !
mikiy
e de la "stergatoare " .. am patit-o si eu
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.