Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Probleme becuri marsalier
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Ford
Alexandru Radu113889
Buna ziua.Am observat ultima data cand am incercat sa bag masina in garaj,fiind noapte ca nu se mai aprind becurile de la marsalier.Am verificat daca becurile sunt bune,ambele nu au nimic.Ce poate sa fie?Firele par a fi in regula.Este vreo siguranta pentru ele si daca da unde este pusa?Multumesc.Am uitat sa mentionez ca detin un ford mondeo tournier brek,an fabricatie 1995, 1.8 tdi.
ionut83652
1 pune alt bec 2 vezi sigurante 3 semzorul de cuplaj in marsalier(pe sub schuimbator pe undeva!
Alexandru Radu113889
Aha,deci becurile le-am schimbat,la fel nu merge,sigurantele le-am verificat(pe cele de langa baterie ca altele nu am vazut nici sub volan cum erau la matiz) deci problema cred ca este senzorul de care ai zis mai sus.O sa ma duc cu ea la service ca ultima data cand am dus-o mergea.Decat sa merg cu o masina in service mai bine o vand sau o dau la fiare vechi la cum stiu unii sa repare.Multumesc mult inca odata
nak113706
Este bulbul de pe cutia de viteza 100% nu mai deschide cand bagi in masa.. trebuie schimbat ca nu mai ai ce sa ii faci.BAFTA
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.