Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Sfat pt. Polo.
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Volkswagen
Beniamin111541
Caut o masina de ceva vreme. Am strans niste bani si vreau ceva rezistent, fiabil, consum mic si costuri mici de intretinere. Am gasit un Polo 1.9, SDI, model 2001, alb. Dotari: AC, ABS, oglinzi si geamuri electrice, CD. Masina are 147.000 km, a fost inmatriculata in RO in 2004, la 123.000 km. Rulata de o dra. pana la km actuali. 7000 Euro.
Ce ma sfatuiti? Nu e prea veche? Cat tin pana incep sa cada? Si daca vreau s-o vand apoi, pierd mult?
::::AL3X::::
Sa stii ca motorul sdi e foarte fiabil nu are turbina asa ca are un avantaj fata de tdi dar dezavantaje ar avea ca nu e foarte agil si se aude cam tare...tractorasul de la vw dar nu mai conteaza cand stii ca scoti un consum minuscul...parerea mea este sa te orientezi si spre un ibiza diesel putin mai nou daca se poate modelul actual numa fara spoilerul fata schimbat daca este iti dau mp....si asa acest polo e classic nu? e bunicel dupa parerea mea dar daca ai reusi sa mai scoti ceva de la dra ar fi ideal...ne auzim
Cristi2
sincer, daca ai negocia 500 euro din pretul respectiv ar fi ok.
valentin38883
nu sunt fan polo dar nu l-as da pe ibiza....daca masina e in stare buna (tehnic vorbind) si e adusa din germania(nu cumparata de noua de aici), incearca sa negociezi ceva si e buna. Oricum masina la mana 2 cere bani...nimeni nu o da de buna...ideea e sa ai banii necesari sa o pui la punct...dupa aia e ok...
Hoinar
Daca nu tii neaparat sa fie VW, eu ti-as sugera pana in banii astia (chiar si mai putin) un Fiat Panda cu mult mai putini km(pana in 70 - 80000) care sigur va tine mai mult pana va incepe sa cada ceva. Panda e o masinuta fiabila si f ieftina de intretinut. E adevarat ca e o masina mica, dar consuma putin si se misca f bine ca masina de oras.
izotop
QUOTE(Hoinar @ Oct 2 2007, 10:14 PM) *
Daca nu tii neaparat sa fie VW, eu ti-as sugera pana in banii astia (chiar si mai putin) un Fiat Panda cu mult mai putini km(pana in 70 - 80000) care sigur va tine mai mult pana va incepe sa cada ceva. Panda e o masinuta fiabila si f ieftina de intretinut. E adevarat ca e o masina mica, dar consuma putin si se misca f bine ca masina de oras.

salut.am si eu o rugaminte care ma poate ajuta si pe mine miam cumparat un polo si trebue sai fac schimbul de ulei si nu stiu ce ulei sa cumpar.vreau sai fac eu schimbul acasa fara sal duc in servis.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.