Help - Search - Members - Calendar
Full Version: RADIATOR ASCONA B 19N ce alternativa ar fi?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel
Ciprian-Marian94617
Radiatorul de ascona b 19n nu mai este livrabil blink.gif .
Ce alternativa ar fi ce s-ar potri ?
A schimbat cineva radiatorul original cu un altu?
Horia49540
dar cel vechi ce are? daca e doar spart putin se poate repara fara probleme si reparatia e sigura
daca nu, cauta ceva care sa se potriveasca ca si dimnsiuni si mai ales care sa provina de la un motor de capitte/putere similare...
dar un posesor de opel te va ajuta poate cu un sfat mai bun...
succes :wave:
Ciprian-Marian94617
cel vechi a fost spart de prea multe ori si nu prea mai raceste
Horia49540
atuni ori la dezmembrari oi unul de la o masina asemanatoare ca si putere/capacitate si care sa poata fi instalat...
Senator
Pune o poza cu radiatorul actual , mai exact una in care sa se vada amplasarea intrarii si iesirii.

Imposibil sa nu gasesti radiator , in cel mai rau caz pe Ebay : http://cgi.ebay.de/Orginal-OPEL-ASCONA-B-K...1QQcmdZViewItem
Ciprian-Marian94617
SENATOR
E la fel ca si in poza de pe e bay.
Are o o intrare sus si una jos in diagonala.
In poza este din fata si se vede o intrare sus in stanga cealalta este dreapta jos.
Senator
Codul original al radiatorului din imagine este 13 02 126 si ar trebui sa poata fi comandat de la orice magazin care vinde piese originale Opel. Pretul insa va fi astronomic in comparatie cu ceea ce e pe Ebay...

Exista si variante aftermarket , asta gasesti de exemplu pe www.elit.ro :


Intrebarea care se pune e pe ce parte e intrarea si pe care iesirea , 13 02 126 are ca si cel de pe Ebay intrarea in dreapta masinii si iesirea in stanga.
Ciprian-Marian94617
Da stiu ca se poate comanda originalul dar pretul e prea mare fata de valoarea masini.
Iesirea este in partea de jos stanga (radiatorul vazut din fata) iar intrarea in partea de sus dreapta. Adevarul e ca cel de pe ebay are intrara pe STANGA si pozitia capacului de sus este pe putin deviata, al meu il are pe mijloc.
Ciprian-Marian94617
asa arata radiatorul mai exact
asconab79AR
@senator

Am vb cu cei de la elit.ro si radiatorul nu mai este livrabil. Acum am lipit raditorul dar nu raceste bine, sper sa gasesc unul second hand pana atunci mai merge asa.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.