Help - Search - Members - Calendar
Full Version: degresare parbriz !!!!
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Volkswagen
Florin82882
am auzit ca e bine sa bagi si antigel impreuna cu apa in rezervorul de la parbriz..pt degresare. sunt ceva dezavantaje..sau avantaje .multumesc
Alexandru
QUOTE(Florin82882)
am auzit ca e bine sa bagi si antigel impreuna cu apa in rezervorul de la parbriz..pt degresare. sunt ceva dezavantaje..sau avantaje .multumesc


Ba e chiar contraindicat pentru ca antigelul matuieste vopseaua...Nu inteleg de ce vrei sa te complici cand exista in comert lichid de spalat parbrizul la un pret modic... acest lichid contine si agenti degresanti
ionut83652
antigel?poi nai sa mai vezi nica !cum sa bagi antigel ala nu e degresant ci contradegresant !cea mai simpla solutie lichi de parbrize!
Ediz33425
Saptamana trecuta am cumparat(cca.15 RON) de la Orhideea o solutie pt parbriz,din cele care fac ca apa sa nu adere pe suprafata.Este o marca frantuzeasca,pentru mine mai necunoscuta(n-am retinut,flaconul este in masina,voi reveni cu date).Se aplica cu o carpa sau vata pe parbriz,care devine usor mat,in final se lustruieste cu o carpa uscata bumbac.In prospect scrie ca efectul dureaza cca.3 saptamani.

Am testat efectul ieri,pe ploaie:apa se prelingea in bilute,iar la viteza mai mare aproape ca nu mai este nevoie sa actionezi stergatorul f.des.Dupa actionarea stergatoarelor,pe timpul noptii,nu raman dare,urme,de parca parbrizul ar fi gresat.Recomand,mai ales ca vine anotimpul ploios...

Numai bine!
Florin82882
QUOTE(Ediz33425)
Saptamana trecuta am cumparat(cca.15 RON) de la Orhideea o solutie pt parbriz,din cele care fac ca apa sa nu adere pe suprafata.Este o marca frantuzeasca,pentru mine mai necunoscuta(n-am retinut,flaconul este in masina,voi reveni cu date).Se aplica cu o carpa sau vata pe parbriz,care devine usor mat,in final se lustruieste cu o carpa uscata bumbac.In prospect scrie ca efectul dureaza cca.3 saptamani.

Am testat efectul ieri,pe ploaie:apa se prelingea in bilute,iar la viteza mai mare aproape ca nu mai este nevoie sa actionezi stergatorul f.des.Dupa actionarea stergatoarelor,pe timpul noptii,nu raman dare,urme,de parca parbrizul ar fi gresat.Recomand,mai ales ca vine anotimpul ploios...

Numai bine!

poi sa ne dai si noua numele produsului. ms.


baieti multumesc mult pentru raspunsuri, dar asa mi-a spus cineva. nu am incercat inainte sa primesc niste sfaturi de la voi. ms mult beer.gif
Ediz33425
Se numeste GS 27 Anti Pluie

http://www.gs27.com/france/
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.