Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Noua mazda 6
Masini.ro Forum > Masini.ro > News/Noutati
t99959
arata bine>(parca aduce putin a lexus)
http://www.worldcarfans.com/9070907.002/al...zda6-photo-leak
gabi4
mie imi aduce a ford mondeo biggrin.gif
Otto73
mie-mi aduce a noua mazda6 biggrin.gif
oricum...mazda stie sa faca masini frumoase
cel putin ochilor mei plac modelele mazda :wave:
Daniel82791
Mie-mi aduce a "a plecat designerul european si a ramas un japonez in loc, si crede ca daca el are ochii oblici si masina trebuie sa aiba la fel".

Daca generatia curenta se bate la design cu Alfa 159 si pierde la mustata, generatia noua se bate cu Lexus in fata si cu noul Renault Laguna in spate si nu-mi pasa daca pierde sau castiga pentru ca LExus si Renault nu sunt referinte de frumusete.

Ce vreau sa zic e ca inlocuiesc o masina frumoasa cu una care nu e urata.

Desigur, cele de mai sus sunt opinia mea strict subiectiva.

Daca o sa fie mai usoara ca generatia actuala, dupa cum se zice, asta ar compensa partial pierderea pe partea de design.

Asteptam datele si pozele oficiale.
ValiR
http://www.netcarshow.com/mazda/2008-6_sedan/
Mie sincer imi place mult mai mult modelul nou smile.gif
Linia pare mai fluida iar agresivitatea s-a pastrat. Proportiile sunt ok zic eu.
Si interiorul a evoluat, dupa mine arata destul de bine.
A K U
Spatele aduce a peujo. In rest, foarte frumoasa.
Daniel82791
La interior, bordul e mai frumos, dar volanul e MULT mai urat. Consola e cam la fel.

Cat despre agresivitate, o fi pastrat-o, dar a ascuns-o foarte bine, pentru ca eu nu o gasesc.

Breakul este relativ OK insa. Daca asta poate fi o consolare.
CPI
Arata bine! Seamana cu Lexus din fata si lateral intr-adevar dar asta nu e rau.

Spatele si interiorul sint insa obisnuite.

N-am vazut ce dimensiuni o sa aiba. Cele ale lui Mondeo?
florin55503
Deocamdată, cel mai puternic motor are 2,5 litri și dezvoltă 170 CP, cel mai slab fiind un 1,8 litri cu puterea de 120 CP. Între cele două extreme, Mazda propune clienților o motorizare de mijloc de 2,0 litri și 147 CP, propolsor care poate fi echipat atât cu o cutie automată, cât și cu una manuală. Pentru cei care apreciază calitățiile motoarelor diesel, în oferta celor de la Mazda există doar un singur propulsor, de 2,0 litri și o putere de 140 CP. (citat de pe promotor)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.