Help - Search - Members - Calendar
Full Version: SE POT SAU NU SE POT INMATRICULA MASINILE CU VOLANPEDREAPTA?
Masini.ro Forum > Masini.ro > Masini.ro
Alexandru113365
As dori sa stiu daca se pot sau nu se pot inmatricula masinile cu volan pe dreapta, FARA ca sa schimbi volanul de pe dreapta pe stanga????

Mersi
air_wolf
trebuie omologare din cite stiu eu. nu merita. merita sa o ai inmatriculata in afara, pentru ca nu platesti atitea taxe si spagi.
Costanza86138
am vazut masini inamtriculate care aveau volan pe dreapta! Putine, ce-i drept!

PS: Stiu ca nu conteaza si e si offtopic dar mi se pare o mare tampenie sincer! Mai bine mergi cu trenul.
Tarabostes
Poate fi o afacere, le inchiriezi la turisti britanici. Am auzit, in vara asta, cel putin doua persoane care cautau masini cu volan pe dreapta pt cunoscuti care veneau din UK desi toata lumea le explicase ca sunt numai dezavantaje si pericole suplimentare in trafic.
Daniel65671
Pai, din moment ce nu poti sa le inchiriezi si sosele pe stanga... Normal biggrin.gif
Costanza86138
as putea sa conduc o astfel de masina. Mai greu mi-ar fi la depasiri... Iti ia timp sa te obisnuiesti, dar eu cred ca se poate! Mai greu mi-ar fi sa merg in UK, acolo practic trebuie sa faci totul pe invers (nu interpretati va rog biggrin.gif). Aici te muti doar pe partea cealalta de masina, dar regulile raman aceleasi.

Parca la un moment dat era o lege care interzicea inmatricularea autoveh cu volanul pe dreapta. Sigur s-a schimbat pt ca am vazut masini cu volan pe dreapta inamtriculate, 3 sau chiar 4 erau de MS sau Arad.
Sonny
Adica le-ai vazut pe toate odata? Erau in coloana?
air_wolf
vezi ca si politia a confundat A8 XXXXX cu nr de alba biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.