Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ramane putin turata....ce se intampla?/
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Audi
florin85222
audi a4 din 2002 1,9 tdi
mi se intampla cateodata ca in momentul cand o scot din viteza( exemplu ma indrept spre semafor) ramane putin turata adica cam pe la 1000 -1200 de ture iar cateodata daca calcam ambreiajul isi revenea.
stie careva care este problema??
florin55503
si taica-miu are aceiasi problema la un passat cu acelasi motor. a fost la un service si i-au spus ca e de la depuneri si mers subturat. nu prea cred in explicatia asta. dar problema e de vreo ani si masina merge mai mult decat ok.

parerea mea personala e ca s-ar putea sa fie ceva legat de ambreiaj. da in fine
florin85222
PROBLEMA E CA NU FACE TOT TIMPUL .............ASA CAND ARE EA CHEF...
florin55503
exact asa face si passatul. cateodata ramane turata, cateodata nu
Flav
Si mie mi s-a intampat o perioada. Poate sa fie si din cauza carburantului.
florin85222
are si carburator?????????????asta nu mai stiam..............
Flav
smile.gif) ... N-am zis ca are carburator, am zis ca poate e din cauza CARBURANTULUI ( CARBURÁN//T ~ți m. Combustibil lichid volatil, care, în amestec cu aerul, este folosit la alimentarea motoarelor cu ardere internă. /<fr. carburant) - adica a motorinei/benzinei .
ionut83652
f probabil dicul de ambreiaj sa se fi deformat putin sau placa si atunci forta rotilor s etransmite prin ambreiaj motorului (asta dac spui ca atunci cand calci ambreiaju dispare) dac ai facut si o scanare ai eliminat si problema modulului de acceleratie !
florin85222
deci se recomanda tester......................
fac saptamana asta .
florin85222
de o saptamana am schimbat carburantul si nu mai face..............
in perioada cand ramanea turata era motorina de la omv
eu de obicei bag de la rompetrol ...........sa vad diferentele am bagat si de la mol si nici cu asta nu face probleme
alexandru113906
Si mie imi ramane turata ..pe la 800-900 tot timpul chiar daca e pe liber..e normal asa? Audi a4 2002
mike.omega
Aia e turatia normala de relanti smile.gif
florin85222
am facut si tester si................nimic
masina nu are nimi
cel mai probabil era de la motorina
Flav
QUOTE(alexandru113906)
Si mie imi ramane turata ..pe la 800-900 tot timpul chiar daca e pe liber..e normal asa? Audi a4 2002


Aia e turatie normala a masinii.

Cat despre motorina/benzina de la noi se pot spune multe. Probabil e undeva deschis un topic special. Totusi e bine ca a fost numai de la lucrul asta, si nu a fost ceva mai grav.
alexandru113906
Imi cer scuze ca postez aici..dar nu stiu unde in alta parte..seria sasiului unde o verific si eu ? multumesc
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.