Help - Search - Members - Calendar
Full Version: achizitie mondeo 96
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Ford
george113240
Salutare la toata lumea de pe forum si bine v-am gasit
As avea nevoie de cateva sfaturi daca se ofera cineva sa ma ajute putin.
Intentionez sa cumpar un Ford Mondeo din 96 sau 97 nu stiu exact, modelul acela frumos cu farurile alungite biggrin.gif. Problema e ca nu prea stiu la ce sa ma uit la el, dar persoana de la care vreau sa o cumpar este de incredere.
Este model pe benzina, cred ca 1.8. Ma puteti ajuta va rog cu cateva sfaturi, sau pareri despre model, sau eventuale costuri de intretinere, cam ce comsumabile ar trebui sa schimb?...
Multumesc anticipat
regards, George
*atasez o poza cu modelul(am gasit pe net o poza)
george113240
multumesc de sfaturire indirecte smile.gif, am sapat prin forum si este ok modelul, asta daca am noroc cu motorul ... si tot cautand asa pe net am gasit si 2-3 dvd-uri cu service si reparatii din 1996 --2004 si urmeaza sa mai studiez putin cei 10 Gb de informatii.
Am s-o cumpar
::::AL3X::::
Eu as spune sa fii foarte atent la ce cumperi si trebuie sa te gandesti la tot ce inseamna costuri pt ca un motor de 1.8 benzina nu prea te ajuta... cel putin la consum...dar sa te uiti cu atentie un test diagnoza ar fi indicat...o data iti iei masina......deabia daca vei mai avea bani o vei schimva asa ca think about it...
george113240
Am mai analizat problema:
-cam cat ar costa un focus din 96-97(model poza)
-un kilometraj de ~200.000Km ar fi de speriat?(avand in vedere ca am aflat ca e f usor la acest model sa se dea inapoi kilometrajul si masina pe care am gasit-o are real acest kilometraj)
- cam cat costa o diagnosticare motor (eventual la reprezentanta)
- ce ar trebui sa verific vizual?
- consumul motorului de 1.8 benzina in oras ajunge peste 10l/100?
- totusi vad pe strazi destul de multe masini de acest model...
modelul pe care-l doresc este acesta: [/img]
Multumesc mult
PS: pentru ::::AL3X:::: , ce zici oare cam cat merita?
::::AL3X::::
Scuze george ca nu am raspuns ! Deci
- un mondeo turnier am vazut 1.8 5400 si poate ajunge pana maxim 6000 chiar si berlina depinde de cum arata
- la anii astia 200k? hmmm cam da
-80 ron cam asa costa dignosticarea te duci la ford service
-stiu ca modelele astea au probleme cu rugina uite-te atent amortizoarele trebuie vazute dar daca o pui pe tester la service va face un dosar aaa si culoarea sa fie originala urme de chit.....
-cam asa ceva daca nu mai bine 10.5 cam asa
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.