Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Model Focus nou?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Ford
George111616
Salut,
Ma bate gandul sa cumpar un Focus, dar se aud tot felul de zvonuri cum ca ar aparea un model nou, sau un face lift. Vreau sa-l fac la comanda, livrare 4 luni, si ar fi chiar culmea ca la livrare sa fie disponibil vreun model nou...
Voi ce stiti?

Cam dau de gandit promotiile astea...
Cristian88423
Asa este. Promotiile din ultima vreme chiar dau de gandit. In toamna se va lansa versiunea cu face-lift, iar in 2009 Focus III. Referitor la face-lift, era un articol si o poza cu o masina camuflata pe un site din Cehia, nu stiu daca am voie sa scriu link-ul.
Focus cu face-lift va avea:
-oglinzi exterioare noi in stilul celor de la noul Mondeo cu semnalizatoare incorporate
-stopuri restilizate
-faruri noi
-spoiler fata nou in genul celui de la C-Max
-un nou design al clantelor

Despre interior nu ma pot pronunta.
George111616
Foarte bine ascuns acest facelift, am vazut si eu nishte poze, cu chiu cu vai, nu mai stiu pe ce forum, nu aberatiile alea de focus 3, publicate de autoexpress. Credeti ca se va pune in vanzare anul asta in romania?
Andrei114288
Cei de la dealerul Ford RMB Interauto din Cluj ori nu stiau nimic de vreun model nou, ori se faceau ca ploua. Dar imi place foarte mult cum arata Fordul meu asa ca nu imi fac probleme prea mari cu faceliftul smile.gif

Totusi, de ce ai termen de livrare 4 luni? Mie mi-a venit masina in 3 saptamani, si mai precis cu 1 zi mai repede decat a estimat vanzatorul!
Hoinar
Uite aci sunt ceva info despre face-liftul de la Focus:
http://www.masini.ro/forum/viewtopic.php?t=17672

Si sa stii ca intr-adevar acusica (cateva luni) va aparea si face-liftul la vanzare. Cel putin asa citisem pe net... smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.