Help - Search - Members - Calendar
Full Version: buna la toti
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Renault
Ionela111483
:wave: am achizitionat de 3 saptamani un renaul Fidji 1,5 diesel SH si am o problema cu aerul conditionat care miroase foarte urat :puke: ....am tot cautat topicul pe forum....dar nu am gasit nimic blink.gif ....ma poate ajuta cineva? masina are 47 000 KM , ultima revizie facuta la 43 500km, cu toate filtrele schimbate.....ce pot sa fac?..
multumesc anticipat :angel: :wave: :wave:
marius68582
Se poate ca sistemul tau de climatizare sa gazduiasca o minunata flora bacteriana,schimbarea filtrelor diminueaza mirosul neplacut dar nu inlatura sursa.
Ionela111483
si care ar fi solutia?blink.gif .....cu ce sa dau????cumpar un spray pentru bacterii???? blink.gif
Luka
Exista tratamente care se pot face la service.
La Mach1, de exemplu (acolo am intrebat), este aprox 200 RON si include schimbarea filtrului.
Se mai poate face si la service-uri de genul Augsburg.
Evident, poti sa cumperi tu un spray antibacterian, insa procedura de curatare nu e chiar placuta, plus ca oricum ar trebui schimbat si filtrul.
Ionela111483
multumesc mult Luka, o sa-mi fac o programare, oricum a mai aparut ceva intre timp biggrin.gif imi scartaie pedala de la ambreiaj :ban: ... am luat un spray pentru scartait si degeaba blink.gif ...mi s-a spus ca numai la un service se poate repara.....sper sa nu fie foarte grav......
un week-end placut la toti!!! :wave: band.gif
eddie
Pedala de ambreiaj scartaie dupa un timp la Clio si nu se remediaza decat in service,se da cu un spray,dar nu la pedala,ci la furca de la ambreiaj.Pentru asta se deschide capota de la motor,furca fiind de fapt undeva in fata motorului,undeva jos.E nasol accesul,totul este foarte inghesuit si poate sa nu se rezolve cu scaretaitul 100 % din prima,dar oricum va fi mult mai bine...
Ionela111483
QUOTE(E d d i e @ Sep 14 2007, 07:55 AM) *
Pedala de ambreiaj scartaie dupa un timp la Clio si nu se remediaza decat in service,se da cu un spray,dar nu la pedala,ci la furca de la ambreiaj.Pentru asta se deschide capota de la motor,furca fiind de fapt undeva in fata motorului,undeva jos.E nasol accesul,totul este foarte inghesuit si poate sa nu se rezolve cu scaretaitul 100 % din prima,dar oricum va fi mult mai bine...



mercic Eddie, am fost cu ea la service (AutoCobalcescu) intre timp....nu stiu ce i-a facut , dar pedala inca mai scartaie...din cand in cand..nu mai tine ca inainte, dar e suparatoare uneori....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.