Help - Search - Members - Calendar
Full Version: martor motor check engine
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Daewoo
alin112939
salutare!am si eu o problema cu becul acesta martor motor!
am nubira 1, din 1999, o am de doi ani
problema mi-a aparut acum mai mult timp sa zic un an...masina cam papa ulei cam asa 200 300 ml la mia de km si mergand pe autostrada turat la 4000 4500 mi s-a aprins becul cum am scazut acceleratia si turatia a scazut sub 2200 becul s-a stins..am mers cu 70 la ora de mia venit acru in gat...am schimbat uleiul si nu am mai avut probleme o perioada apoi mi s-a aprins iara cu simptome identice am schimbat iar uleiul si tot asa folosesc ulei MOBIl..masina nu se comporta diferit atunci cand se apride becul..am fost in service...au tinut masina turata la 4000 vreo 10 secunde si nu a aparut nicio eroare...mentionez ca kilometrajul meu este blocat la 80 de mii de cand am luato...si acum ce sa fac? sub capota nu a umblat nimeni de cand am luato...daca merg cu ea prin oras viteze mici si turatii mici nu am probleme cum o forjez cum imi apare becul si apoi se stinge la turatii mici...segmentare?..e pompa de apa? incotro so apuc daca cei de la service daewoo au zis ca nu apare nicio eroare...
va multumesc!
Mania113024
Salut!
Am avut si eu problema asta la Cielo Euro 3 si am fost la service.
Nu are legatura cu uleiul. Totul este din calculator si injectie.
Du - te la un service sa ti - o puna pe calc si sa iti verifice injectia.
Bafta!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.