Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Mica lovitura dedesubt
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Skoda > Fabia 1
Alex112824
Salut,
Am si eu o intrebare pentru voi, in special pentru Doru; am o Fabia, si in weekend-u trecut am reusit performanta sa o ating dedesubt la o iesire dintr-o curte, rezultatul o mica zgarietura (cam de 2 cm) pe traversa de sub podeaua soferului. Vreau sa va intreb daca sa o duc la un service autorizat sa-mi dea cu putin mastic , sau daca pot sa fac eu asta?pot sa pierd garantia la tabla pentru atata lucru?
Multumesc anticipat
Bafta
suliman48653
poti s-o repari si tu. nu cred ca poti pierde garantia numai din cauza asta.
Alex112824
Salut,
Nu mai are nimeni nici o parere???
Kun95299
Tinand cont de zgarietura de 2 cm, poti sa faci tu linistit.
Daca lovitura e destul de serioasa treci totusi pe la un service, nu cumva sa fi deformat ceva.
Garantia pe portiunea lovita de tine oricum ai pierdut-o deja...ramane garantia pe celelalte parti.
Alex112824
Salut,
Nu e lovitura, e o zgarietura exact pe muchia traversei, nu e nimic deformat.Vrei sa spui ca pentru atat pierd garantia pentru toata traversa??? si la o masina lovita atunci??? pierzi garantia pentru jumatate de masina????
F L O R i N
Si pt ce vrei sa i dai cu mastic ? Las o asa ca daca nu s a luat vopseaua e bine,oricum portiunile alea sunt date cu insonorizant ca doar nu o fi tabla goala. blink.gif
Alex112824
Pai fiind zgarietura..... s-a luat insonorizantul si e tabla goala..... altfel nu ma mai stresam atat
F L O R i N
Du te si tu la un service sa ti dea aia tot cu insonorizant.Le dai si tu acolo 10 lei si sa ti dea ei cu insonorizant.
::::AL3X::::
Ce problema nu e nici o problema du-te la un service si se va rezolva...ahaaacate zgarieturi va avea de acum masina stai linistit ...
Alex112824
Da..... La AVIA MOTORS ma pot programa deabia pe 17 Octombrie................. marfa pentru o treaba de 5 min. maxim blink.gif ; cred ca o sa o fac eu pana la urma......Doru, crezi ca la BRADY se poate mai curand???
DORU
Alex suna-ma si te programez in maxim 3 saptamani. Asta ar fi calea oficiala. Ai MP!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.