Help - Search - Members - Calendar
Full Version: de ce numai in romania tre sa fie asa o prostie???
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Toyota
dorobantu112722
Buna.
am o toyota supra 3.0 twin turbo si daca vreau sa o inscriu in Romania ma costa aprope 9000 euro. :bash:
masina a fost importata din Japonia acuma are numere de Anglia pe ea.
calculand online am realizat caci decat sa platesc taxa de inmatriculare mai bine platesc asigurarea aici si umblu cu ea in Romania.
daca cineva are o idee cum pot sa o inmatriculez mai ieftin poate ma puteti informa si pe mine.
regards dorin biggrin.gif
MotorHead
Esti sigur ca ai calculat bine? Mi se pare cam mult 9000 EUR. Din ce an e si ce norma de poluare are?

Frumoasa masina, pune mai multe poze te rog, daca ai smile.gif
22nst
mai dorobantu112722, nu te supara... acum 5 min era o alta poza cu o supra, gri cu capota neagra... acum este portocalie?
pana la urma ce masina ai?
lucian14
Are multe ...ca e netu plin de ele biggrin.gif
Alexandru Olteanu
eu zic sa o inmatriculezi la bulgari ca acolo nu platesti taxa de prima inmatriculare da trebuie sa cunosti pe cineva acolo
R_A_D_U
..si dupa ce o inmatriculezi pe numele unui bulgaroi...asta se razgandeste si-ti ia masina..good choice... terminati mah, daca stiti care-i treaba ajutati-l pe om...
Alexandru Olteanu
radu am zis daca cunoaste pe cineva acolo adica familie prieteni foarte apropiati c anu ma duc in bulgaria si imi inmatriculez masina pe numele oricui
22nst
deja sunt firme specializate in asa ceva... se face un contract nu este chiar asa simpu... nu gasesti tu pe strada un bulgar si hai sa imi immatriculez masina pe numele tau...
P A U L
Nu va mai agitati atat. Dorobantul asta a postat si el ceva la plesneala,sa vada ce iese, 23nst a sesizat chestia cu poza, fiind pe faza. Tipul a postat sa aiba si el un topic si cand v-ati luat de el, s-a rusinat si a disparut " ca m... in ceata". biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.