Help - Search - Members - Calendar
Full Version: logare
Masini.ro Forum > Administrare > Echipa de moderatori Masini.ro
Valeriu Razvan61497
Salut

Sunt de ceva timp in comunitatea masini.ro si as avea si eu o sugestie daca o baga cineva in seama, ma enerveaza extraordinar de mult ca atunci cand ma loghez cu user - ul si parola mea mai trebuie sa ma loghez din nou cand intru pe forum , din moment ce ma loghez cu user si parola , ar fi mult mai simplu sa intru si sa pot posta direct si pe forum .
Mentionez ca nu intru intodeauna de pe acelasi calculator sa bifez logare automata. De asemenea de ce mai trebuie si @masini.ro la logare?

Va multumesc pentru atentie si astept un raspuns de la moderatori.
mike.omega
Adica cum?!
Te loghezi odata, inchizi browser-ul si apoi cand il deschizi vrei sa ai contul logat fara logare automata?! Nu se poate smile.gif

Eu ma loghez cu nick+parola fara @masini.ro :angel:
A K U
Probabil pentru ca te cunoaste de administrator. Nici eu nu ma pot loga fara sa introduc si @masini.ro, ca si cum as fi pe site-ul NASA si nu pe cel al forumului :bash:
Mariustom
Hmmm :scratchchin: Eu, la serviciu, unde nu am activată "Autentificarea automată", introduc doar nick-ul și parola, fără @masini.ro.

Și, pe mine nu cred că mă cunoaște softul wink.gifbiggrin.gif
Potzocul
iup! fara @masini.ro nu merge nici la mine! cand am incercat sa intru pt prima data era sa dau cu comp`ul de pamant ca nu reuseam nicicum sa ma loghez tongue.gif bineinteles nu foloseam "@masini.ro" dar acum ma bucur din plin de optiunea autentificare automata si de un favorite link cu cateva forumuri mai vizitatea de mine biggrin.gif oricum am fost tare suparat la inceput din cauza coditzei respective de dupa user!
A K U
QUOTE(Mariustom)
Și, pe mine nu cred că mă cunoaște softul wink.gifbiggrin.gif


Ba se pare ca da, pe admini si pe moderatori ii cunoaste sigur. Potocul si cu mine nu ne putem loga fara sa adaugam @masini.ro, pe cand Mike si cu tine, un admin si un moderator, puteti. QED biggrin.gif
Mariustom
Bre, tu vrei să spui că noi suntem mai ... deosebiți ? blush.gif biggrin.gif
Vreau să-ți zic că și înainte de a fi "uns" tot așa făceam beer.gif

Mai e posibil și de la browser-ul folosit, de la ceva setări blink.gif
Eu, în general, folosesc Opera :wave:
Potzocul
eh,,, browser... eu folosesc I.E.7 dar e singurul loc unde imi cere si @...
va zic eu ca voi ati mituit pe cine trebuie si nu vreti sa ne spuneti si noua biggrin.gif
Mariustom
QUOTE(Poțocul)
... va zic eu ca voi ati mituit pe cine trebuie si nu vreti sa ne spuneti si noua biggrin.gif

Vezi că ataci persoana și nu ideea tongue.gif laugh.gif
Vrei :ban: ??? :1: :coolspeak:
arigato.gif :wave:
Potzocul
he he ... uz de putere! folosesti toate resursele sa ma reduci la tacere acum ca stiu prea multe! biggrin.gif oricum pe mine nu ma mai deranjaza chestia cu logarea de o buna bucata de timp am rezolvat problema si e totul ok doar ca ma bag si eu in seama pe ici pe colo biggrin.gif don`t kill me !!!
Mariustom
offtopic.gif Ești pe țeavă. biggrin.gif Mai ales că ai și recunoscut, că tu doar te bagi în seamă, pe ici pe colo tongue.gif blush.gif biggrin.gif :wave:
A K U
La mine 'problema' persista, da' oricum nu e foarte deranjant.
Mariustom
Dar totuși, ce browser folosești ? blush.gif
A K U
Internet Explorer 6.0.
madalina
la unii recunoaste utilizatorul dupa username, la altii dupa adresa de mail. Imi pare rau sa stric mitul, dar pe mine nu ma logheaza fara sa introduc toata adresa de email...
G e o r g e
iar pe mine ma logheaza cu usernameul doar .
A K U
Deci softu' e de capu' lui, cum ar veni.
Mariustom
Alt browser nu ai instalat ?
Oricum, în general, nu se recomandă folosirea IE. Așa am citit. Din cauza diferitelor breșe de securitate.
Dacă poți, folosește alt browser și spune concluziile :wave:

PS: acum crezi că softul nu alege, ci discerne ? blink.gif biggrin.gif arigato.gif
cod
Si la mine merge doar cu username-ul (fara @masini.ro) deci nu e de la moderatori...
A K U
QUOTE(Mariustom)
PS: acum crezi că softul nu alege, ci discerne ? blink.gif biggrin.gif arigato.gif


He, he, am inteles, o fi si asta, nu zic nu biggrin.gif

Alt soft nu pot instala pentru ca asta e compu' de la servici (pe cel de acasa il folosesc mai rar) si nu putem instala programe de capul nostru. Da' dupa cum am zis, nu-i bai.
Valeriu Razvan61497
salut

nu vreau ca atunci cand am inchis browserul si il deschid iar sa imi intre automat cu user si pass(citez pe cineva de mai sus) e logic ca nu se poate eu spun ca ar trebui sa ma conectez automat si pe forum din moment ce am introdus user si pass pe home page-ul masini.ro avand in vedere ca nu folosesc intotdeauna acelasi pc. Am observat ca discutia a deviat un pic.

Raspunsul care il asteptam de la moderatori este " se va rezolva" sau " va ramane asa in continuare".

Mersi
Mariustom
Ahaaaa, stai că am înțeles ce vrei să spui:
- te loghezi pe site;
- fără a închide browserul vrei să intri pe forum, și-ți cere, din nou să te loghezi.

Vreau să-ți spun că rezolvarea acestei probleme nu depinde de moderatori, în nici un fel, cel puțin adminii fiind cei ce ar putea rezolva această problemă supărătoare, ce-i drept, de logare dublă site + forum
Valeriu Razvan61497
imi pare bine ca in sfarsit m-am facut inteles beer.gif si multumesc si pentru raspuns
madalina
nici macar adminii nu pot rezolva. Tine de partea de programare din spatele siteului si trebuie un IT-ist sa faca modificarea. Adminii au acces numai la ceva date pentru forum, nu pentru site.
admin
QUOTE(Valeriu Razvan61497 @ Sep 1 2007, 09:16 PM) *
salut
nu vreau ca atunci cand am inchis browserul si il deschid iar sa imi intre automat cu user si pass(citez pe cineva de mai sus) e logic ca nu se poate eu spun ca ar trebui sa ma conectez automat si pe forum din moment ce am introdus user si pass pe home page-ul masini.ro avand in vedere ca nu folosesc intotdeauna acelasi pc. Am observat ca discutia a deviat un pic.
Raspunsul care il asteptam de la moderatori este " se va rezolva" sau " va ramane asa in continuare".
Mersi



Noul forum e separat de site, deci trebuie sa te loghezi din nou. Logarea pe noul forum se face cu username si pass, pe vechiul forum mergea si cu mail si pass.

Noile conturi create aici sunt independente de cele de pe site.
yeotamara97
Condu afară din oraș https://doulaphiladelphia.com
yeotamara97
Există doar până în prezent nouă bani merge https://financialadvisorportlandor.com
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.