Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Mitsubishi Lancer Evo VIII sau Subaru Impreza WRX 2.0 STI
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
Sklembe
Au performante asemanatoare, au preturi apropiate (30700EUR CIP EVO si 29500 EUR CIP Subaru). Ce-ar fi de ales dintre ele pentru Romania?
G e o r g e
IMPREZA NORMAL.

http://www.vwvortex.com/artman/publish/printer_330.shtml
krysty
pai daca ti-a zis dom' moderator, propitar de IMPREZA... NORMAL, poti sa nu-l crezi? tongue.gif
Sklembe
Dar, dincolo de faptul ca e George e deja fericitul proprietar al unei astfel de masini, care ar fi, cat mai obiectiv cu putinta, chestiunile care pot determina o alegere intre cele doua?
G e o r g e
ambele sunt niste exemplare f reusite.

diferenta este ca impreza este un pic mai confortabila.

cam atat pot sa-ti spun . ambele merita si sunt niste masini exceptionale.
Laurentiu_007
Amandoua sunt masini mai deosebite fata de alte sportive.Sincer nu pot face o diferenta intre ele.
Ambele imi plac la fel de mult, in toate privintele.
V l a d
sincer eu nu stiu ce sa zic, dar am vazut un test comparativ cu cele doua si Subaru a iesit castigatoare, asa ca la recomandarea altora... subaru
M i h a i
Eu zic EVO VIII doar ca sa-l oftic pe George laugh.gif
G e o r g e
QUOTE(M i h a i)
Eu zic EVO VIII doar ca sa-l oftic pe George laugh.gif

stai ca era sa cad jos de pe scaun laugh.gif :sign5:

adica a mea nu ti-a placut sau ce ?
madalina
Sklembe, cauta cu google mitsubishi lancer evo subaru impreza si gasesti o gramada de teste comparative intre cele doua!
M i h a i
de ce sa mint ca nu mi-a placut....daca ii puneai si o sigla bmw pe capota din fata ma declaram direct fan laugh.gif tongue.gif
G e o r g e
si sa+i iau vopseaua gogule ? laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Sklembe
QUOTE(madalina)
Sklembe, cauta cu google mitsubishi lancer evo subaru impreza si gasesti o gramada de teste comparative intre cele doua!



Multumesc, Madalina. Am citit cate ceva. Iese mai bine, aparent, Mitsu Evo Lancer. Dar la diferenta foarte foarte mica. Subaru are comportament mai bun in regim de exploatare urbana. Insa, din punctul meu de vedere, Subaru are... poezie! Mitsubishi e sec ca o ascutitoare chinezeasca... Nu are farmec. Subaru are "fata" aceea cu accente retro sport car. Ca aparitie, ca imagine, e din vitza nobila a unor Masserati-Porsche etc. (pastrand proportiile, pentru numele lui Dumnezeu...) E doar o impresie a mea...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.