Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Vreau sa predau un contract de leasing la o Fiesta
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Ford
Alexandru112482
Si as vrea sa stiu care ar fi un nivel de pret corect.
Masina are echipare Ghia, motor de 1.4 TDCI, are in plus jante de aliaj de 15", vopsea metalizata, proiectoare de ceata, parbriz incalzit si alarma, are 48.000 de km si mai are garantie pana in noiembrie 2009.
Eu am achitat avans 50% (adica 6.400 de euro) si am mai platit 22 de rate la ea a cate 215 euro fiecare, rezultand astfel un total de 11.100 de euro. Ar mai fi de plata inca 26 de rate, care includ TVA, Casco si valoare reziduala. Care ar fi un pret decent la care as putea spera in urma cedarii contractului de leasing?
::::AL3X::::
Anul?
Alexandru112482
2005, noiembrie 2005. Este modelul fara face-lift, fara acele "bulbucaturi" pe faruri.
CatalinKRK
Eu as face calculul asa: cat ai lua pe ea daca ar nu ar fi in leasing (si aici te poti orienta pe piata) mai putin:

1. Cat capital mai ai de plata la leasing (+TVA), sau
2. Cat te costa sa inchei maine leasingul.

Daca cel care o ia doreste sa continue leasingul cred ca poti cere putin mai mult (are mai putine variante pe piata) decat daca nu doreste...

Din ce ai spus cred ca ar trebui sa dea o suma de 5000-5500 (asa din ochi...)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.