Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Boxe spate Ibiza
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > SEAT
Sebastian110881
A montat cineva boxe in usile din spate . As vrea mai multe detalii
TEOFIL99749
744936413
cod
Nu am montat, dar m-am interesat la Porche Romania deoarece ma batea si pe mine gandul. Problema este ca manopera e foarte scumpa (in jur de 500-600 RON pentru a trage fire si in spate) la care se adauga pretul boxelor. Au spus cu jumatate de gura ca nu pierzi garantia daca faci operatia alt-undeva atata timp cat nu apar probleme la sistemul electric.
o3_cep
FIrele sunt trase deja. Eu am montat singur boxele acum vreo 4 luni si nu am nici o problema pana acum. (nu stiu cum e cu garantia...)

Firele vin trase pana in stalpul dintre usi, fixate in conectorul "mama" din stalp. Tu trebuie doar sa vii cu firele de la boxa din usa, pana la stalp, le pui papuci si apoi ii fixezi in conectorul "tata".
In stalp sunt 2 conectori, unul cu fire subtiri (cred ca de la inchiderea centralizata) si unul mai mare, ce are in el doar un fir mai gros. La mine era maro. E posibil sa fie la fel la toate ibiza. alaturi de acel fir, fixezi cele 2 fire care vin de la boxa. (daca imi aduc bine aminte, se fixeaza pe pozitiile 2 si 3).

La mine toata operatiunea nu a durat mai mult de 3 ore.
cod
Sunt trase deja? inseamna ca cei de la Porche Aviatiei au incercat sa ma traga in piept. Nasol. Cum pot afla sigur care e situatia la masina mea?
Sebastian110881
Mie mi-au spus cei din service brasov ca manopera costa intre 150-200 ron.
E cineva din BV care si-a montat?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.