Help - Search - Members - Calendar
Full Version: banda de protectie pt spoiler fata - saab 93 vector
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Saab
Petrescu95764
salutare...am si eu o mica problema...tatal meu are un saab 93 1.8T 150 cp din 2004...iar de cand are masina se tot plange cu o problema la spoilerul din fata...spoiler ce este destul de jos si cu el atinge tot felul de pietre...borduri...etc...a tot incercat sa vopseasca partea de jos a spolerului...dar totusi este destul de scump iar aceasta varianta nu tine prea mult...deoarce spoilerul va reveni la starea initiala (adica zgariat si lovit)
...ma intereseaza dc stie cineva dc la saab se poate pune o banda de protectie sau o firma care poate monta un astfel de plastic pt a proteja spolerul...spre exemplu...eu am un colt cz3 din 2007 care vine cu un stfel de plastic pe bara...astfel incat de fiecare data cand lovesc sau ma urc pe o brdura...plasticul se deformeaza iar dupa revine la forma initiala...si nici nu se zgaraie


multumesc!
Petrescu95764
cam asa ceva caut
Seri
Pentru nivelul de echipare Linear, acea parte care te intereseaza este din plastic negru, exact ca la Colt.
Chiar ieri ma uitam pe internet la niste Saab-uri si am vazut ca in echiparea de baza Linear, extensia de la bara fata si spate, precum si pragurile laterale sunt negre. La celelalte nivele, Arc, Vector si Aero, acestea sunt in culoarea caroseriei pentru a-i da un aspect mai dinamic.
Cred ca se poate comanda de la dealer si sa o inlocuiesti.

In aceasta poza se poate vedea.
Petrescu95764
merci mult...o sa il pun pe taicamiu sa vb cu cei de la saab sa vada dc se poate comanda...


dc mai stie altcineva si alte solutii...va rog postati.....merci
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.