Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Timp asteptare la Politia Rutiera Bucuresti
Masini.ro Forum > Masini.ro > Juridico-financiar
Lucian24908
De curand ati vazut ca in Bucuresti se merge la ghisee cu bonuri de ordine. Pana aici, sa zicem, toate si frumoase.

Partea cea mai spinoasa o reprezinta timpul cat trebuie sa stai pana iti vine randul. Eu am stat azi 3 ore ca sa-mi ridic talonul (la inscrierea masinii).

Basca, ca au aparut bisnitarii cu bonuri de ordine. (Daca esti bisnitar de bonuri, scuze, dar asta e realitatea).

As vrea sa deschidem topicul asta in care voi sa spuneti cat ati stat la cozi pentru a rezolva problemele.

Poate cineva sus pus face un bine si incearca sa caute cauzele timpului de asteptare asa lung.

Incep eu: ghiseul 3 -> 3 ore (de la ora 10:30)
alex20
Iti faci rost de o pila si intri pe usa din spate.Astfel tot randul va astepta cu 1 om invizibil pentru ei mai mult.Inchipuieti ca zilnic intra cam 10-20 cu pile.Deci...smile.gif
Lucian24908
Sunt de acord cu pilele, insa atunci cand tu ca om de rand iti cumperi o masina sau o vinzi, o data la n ani nu vad rostul pilei. Pilele merita numai cand ai treaba pe acolo in virtutea profesiei tale (intermediar, firma leasing, etc.). Dar eu care imi schimb masina o data la 2 ani de ce sa-mi fac pila?
madalina
Eu am vrutsa nu apelez la pile cand mi-am inmatriculat prima masina! M-am dus frumusel la 14:00 sa stau la coada! fusesesm avertizataca dureaza mult, asa ca ma asteptam sa stau 3-4 ore! cand am ajuns aveam in fata aproximativ 25 de oameni, dupa o ora aveam 40! Si-a venit un nene la mine sa ma intrebe daca nu vreau sa merg 5 locuri mai in fata 200 000, 10 locuri 350 000 etc! Nu am vrut sa-i alauia bani si am preferat sa incep sa sun cunostinte si sa rezolve prin ele!
Florin-meganu
Sunta ,,baieti de bine'' care pentru 1,5 mil. iti fac actele unei masini fara sa stai la coada. Asta e valabil numai la depunerea actelor ca la ridicarea lor trebuie sa te duci personal sa le ridici. Eu am inmatriculat o masina cu o astfel de ,,relatie'' in 3 zile, cu drum la RAR pentru identificare (sau cum ii mai zice), cu depunere acte dar fara schimbare de numar si toata tarasenia de completare acte, xeroxuri etc. Treaba cu RAR-ul a mai costat inca 2 mil. atentie+taxa pentru relatia relatiei.
Deci in total banii plecati din buzunar 3.500.000 numai pe spagi si spagute, dar am rezolvat-o urgent si fara bataie de cap. Eiiiiiii ce ziceti de asta?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.