Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Chevrolet Aveo facelift
Masini.ro Forum > Masini.ro > News/Noutati
Seri
Chevrolet Aveo hatchback (fostul Kalos hatchback) va fi supus unui facelift. Vor fi aduse modificari atat la partea estetica, cat si la partea tehnica. Si interiorul va fi imbunatatit, fiind identic cu cel de la sedan.
Aveo va dispune de o motorizare noua de 1.2 litri ce dezvolta 84 CP si este mai economic decat actualul propulsor. Motorul 1.4 de 98 CP va ramane nemodificat.
Mai multe detalii si imagini vor aparea odata cu lansarea oficiala din spetembrie.


Mie mi se pare ca partea din fata seamana cu cea de la Fiat Sedici/ Suzuki SX-4, in special farurile. Astept cu nerabdare rezultatele la crashtest.
Daniel65671
Subiectiv vorbind, la o prima privire, nu imi place. Masca de la radiator e ca o armura. (Am mai scris eu ca masinile actuale au un design tot mai razboinic).

Rautacios vorbind, bine la face NCAP-ul ca le pocneste! biggrin.gif
Cipp
Unde se prinde placuta cu nr. de inmatriculare?
florin55503
cred ca are tuning exterior din fabrica
chevy
Cred ca este o mare greseala. Modelul este complet NOU. Exterior, interior, motorizari.
Seri
Panoul lateral este identic cu al vechiului Kalos, aceeasi linie a gemurilor, aceleasi profilari ale caroseriei. Singura exceptie este acea priza de aer de langa oglinda.
Cei de la Chevrolet spun ca acest model este "completely reworked", dar nu stiu la ce se refera prin asta.
ValiR
Mda, aminteste de Audi smile.gif si grila lui trapezoidala...
Andrei111669
Atata timp cat nu sunt cu design Giorgetto Giugiaro mi se par lipsite de personaliatate.Chiar nu inteleg de ce au renuntat la renumitul Giugiaro.
Acesta a desenat Daewoo Leganza, Matiz,Evanda care parerea mea personala au fost niste capodopere pe 4 roti.Aici binenteles ca gusturile difera si nici nu se discuta.Eu am avut la inceput Matiz, acum am Leganza pentru ca erau cele mai accesibile masini "desenate" de Giugiaro.

biggrin.gif
Seri
Uitati-va aici la interiorul lui Aveo sedan pentru SUA. Arata extrem de bine!
mike.omega
1. Ofer faruri de C4 la schimb cu unele de Aveo blink.gif
2. Astia n-au avut bani de niste proiectoare sa intregeasca fotografia?! smile.gif
3. Arata mai urat decat actualul iar economia la motorul de 1.2 este doar pe hartiile lor biggrin.gif

LE: acum am observat si C4 are cam aceleasi nervuri pe capota :evil:
_Theo_
mie mi se pare diferenta intre farurile astea si cele de la c4. da sunt alungite, dar acum orice masina de are asa ceva copiaza c4? poate sunt alungite ca le-a placut cum arata pe chevy epica. si partea din fata a farurilor e clar luata de la aveo cu 4 usi. cat despre aspect general eu zic ca arata destul de bine desi puteau sa mai modifice unele lucruri pe lateral.

l.e.: nervurile laterale de pe capota sunt aceleasi ca de pe aveo cu 4 usi dar au adaugat in plus cea de pe mijloc
Laurentiu_007
Toata partea frontala mi se pare copie dupa Fiat Sedici. Incercati sa analizati pozele cu cele doua si va veti convinge. blush.gif Cat despre versiunea america nu stiu daca ce este pe bord e lemn sau o imitatie. La fel si cu tapiseria crem care e piele sau tot la fel o imitatie. Oricum nu ma impresioneaza. In schimb mi se pare interesan motorul de 1,2 si 84CP cu conditia (personala) sa nu fie in 3 cilindri. Ma cam sperie asemenea motoare. blush.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.