Help - Search - Members - Calendar
Full Version: raspuns la trepidatii in vit a4a
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Ford
dascaliac111720
Pentru potocul :Dupa cum ti-am spus si eu am aceeasi problema ,am fost la mecanic si mi-a spus ca este de la volanta!!!!!!! eu cred ca este din turbo?????
vezi ca ti-am trimis un mesaj privat
Potzocul
uite care e treaba cum ti`am spus, si la mine a fost aceeasi problema. in a 4-a la 70 km/h se balbaia rau de tot ca si cum ar face o frana de motor + daca o acceleram imi scotea un sunet ciudat cam un RRRRR nervos + fum de imi era rusine de ea... toate acestea s-au rezolvat odata cu schimbarea furtunului gros de la EGR la Intercooler si eu am probleme cu ambreajul si anume... imi tzaraie rulmentul de presiune, cand apas/ridic pedala imi scoate un sunet tare ciudat cum am mai auzit pe forum expresia "troncanit", masina nu mai demareaza asa cum demara la inceput si din cand in cand imi ramane jos pedala de ambreaj ... dar trepidatiile, fumul, lipsa de putere in mers au fost rezolvate cu furtunul
urmeaza sa fac ambreajul 3000 lei kit + montaj
danmatyas
eu am schimbat ambreiaju cu 2500 lei cu tot cu manopera. e mult 3000.
Potzocul
hmmm serios dan? mie cam 2400 si ceva mi`a spus ca sunt piesele ... originale spune el din ungaria imi poti trimite si mie un mp cu niste detalii despre cel care ti`a executat lucrarea? si daca pana acum esti multumit de felul in care merge masina dupa schimbarea ambreajului. am inteles ca e f important montajul, tipul asta care mi-a cerut 3000 zice ca la reprezentanta aproape toate ambreajele le schimba el ...
Florin67056
Dane, da-i datele de la firma aia k vad ca omul e de pe zona.
Si eu am schimbat volanta+ambreiaj. Total: ~2600-2700 RON
danmatyas
potocol: cauta pe google numaru de telefon de la autodaniana srl din simleul-silvaniei, salaj. Vad ca esti din oradea. is doar 90 km pana acolo. Volanta m-a costat 900 lei - cumparata de acolo. Kit-ul de ambreiaj 880, rulment presiune 450 lei. Ultimele 2 nu le-am luat de acolo pt ca service-ul unde le-am schimbat avea magazin si mi-a fost rusine sa nu cumpar de la ei. Kit de ambreiaj gasesti la 700 lei. Deci 900 cu 700 cu 450 e cam 2050 lei plus cam 250 lei manopera. Pt manopera gaseste un service ca lumea ca nu e de joaca cu ambreiajul. La crasna, 15 km de simleu e un service foarte profi. Daca te intere scrie-mi un mesaj. Suieratu nu cred ca e de la rulmentul de presiune, ca si mie-mi suiera, era din volanta...Dar din cauza piliturii de fier din ambreiaj cauzata de volanta, a trebuit sa schimb cam tot pe acolo pana si uleiu din cutia de viteze(nush ce leg. avea). Bafta baieti!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.