Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Intalniri SUZUKI
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Suzuki
Pages: 1, 2, 3, 4
Andrei Suzuki
Sa vorbim aici despre eventualele intalniri ale posesorilor si nu numai de Suzuki (orice tip).

Deci:ar fi lumea interesata de o intalnire?Candva,in viitorul apropiat?
sprite
Eu da.
S O R I N
Da si eu . smile.gif
Andrei Suzuki
In functie de cate persoane se strang,poate stabilim o data,un loc,o ora.
Din cate am vazut eu pana acum,cel mai bine ar fi ori la Polivalenta,ori la Academia Militara,Casa Poporului... sunt o groaza de locuri.
Arheopterix
Undeva in centrul Buc.
Sa ajunga toti usor.
Si parcarea de la Romexpo nu e rea.
GST
Romexpo nu prea e in centru smile.gif
Da, count me in biggrin.gif Academie sau polivalenta suna bine smile.gif
Maine sau poimaine..>? la ce ora ?
:cheers:
Ionut-35
La mare nu vrea nimeni? biggrin.gif
mike.omega
Daca va intalniti la mare vin si eu sa-mi iau bobarnace tongue.gif
Marian112230
La munte nu vine nimeni?
alexandru112887
Salut. Sunt nou pe forum si nu maprea pricep...ideea este ca am un Suzuki Swift 1.3 GS de 1 luna si sunt foarte multumit de masina. biggrin.gif. As vrea sa ne intilnim mai multi pe undeva prin oras la sfarsit de saptamana sa mai aflu si eu din tainele acestei masini pe care o ador. :wave:
Alex107620
Inainte de a ajunge la intalniri sau intre acestea (daca au fost deja), nu am putea sa ne "salutam" pe drum?

Deja prin Bucuresti am inceput sa vad din ce in ce mai multe suzuki-uri, deci numarul suzukarilor creste. Chiar ieri am intalnit in drumurile mele 3 swift-uri.
alexandru112887
Eu sunt de acord dar daca e femeie la volan nu ma injura aia? :evil: zice ca ma dau la ea...
GST
True, True...! Eu zic sa ne intalnim intr-o seara undeva si sa vorbim de o escapada afara din tara sau macar un gratar la munte sau o baie la mare...smile.gif
alexandru112887
pot manca gratar si in parcul Herastrau biggrin.gif
Andrei Suzuki
Ok,deci facem o tentativa?

Sambata, 8.09.2007

Locul si ora raman de discutat? Se baga cineva?
mike.omega
blink.gif
Andrei, tu traiesti in vreo lume paralela?! laugh.gif
GST
blink.gif
Andrei cum a fost la intalnirea din 8.08.2007 ? a fost multa lume ? devil.gif :angel:
Andrei Suzuki
Sa va sparg.Na,c-am corectat. Doamne,ce uameni.
mike.omega
Mi se mai intampla si mie dar nu m-am putut abtine biggrin.gif :angel:
alexandru112887
eu da daca vremea este ca in acest wekend. :evil:
alexandru112887
alo ce facem maine ne intanlim...unde cind? ce face moderatorul a uitat/
sprite
Nooo, se face ca ploo! biggrin.gif
Andrei Suzuki
Nu,moderatorul nu se face ca ploo (desi l-a prins ploaia ieri biggrin.gif),doar ca am fost plecat din Buc si m-am intors cu gandul ca v-ati gandit la un loc de intalnire.Nu eu hotarasc.Toti discutam,propunem,si hotaram.
Andrei113503
salut! sunt si eu un posesor de Swift 1.3 GLX, masina ideala pentru necesitatile actuale: sprintena, consum mic, design excelent. Am 3500 de km cu ea. Mi-ar placea sa facem o intalnire sa schimbam ceva impresii si sa vad si alte Swift-uri. Deci daca se ia o hotarare va puteti baza pe prezenta mea. arigato.gif .
Cristi86127
Salut posesori de Swift, Ignis si alte masini mici cu suflet mare,

Noi posesorii de Mitsubishi si in special posesorii de Colt am pus de o intalnire in data de 29-30, cade intr-un weekend, acum ramane sa vedem, 29 sau 30, sau ambele.

Din cate citesc aici in aria "Suzuky cu i" biggrin.gif Swiftul e best of the best...mie personal imi place masina asta, dupa Colt, evident, voi posesorii de Swift pareti a fi cel putin la fel de impatimiti de masinile voastre de cum suntem noi de ale noastre si m-am gandit sa va propun ceva.

Daca aveti placerea, curiozitatea, cutezanta ca intalnirea Mitsubishi sa se transforme intr-o intalnire Suzuki versus Mitsubishi, Colt versus Swift samd va invitam sa ne fiti alaturi la marele eveniment pentru ca nici nu stiti ce pierdeti.

Cu siguranta voi aveti intalnirile voastre dar nu cred ca sunt prea dese si cred ca e destul de plictisitor sa te intalnesti si doar sa stai de vorba, inca o marca si ai ei fani poate spori diversitatea discutiilor si actiunile din cadrul intalnirii respective, plus ca un pic de concurenta/competitie nu dauneaza nimanui.

In general in cadrul intalnirilor noastre se intampla urmatoarele:
- discutii generale, comparative, tehnice, experiente pozitive si negative.
- consum de racoritoare sau energizante
- plimbare de parada prin bucuresti si practic de aici incepe distractia biggrin.gif
nu pot sa spun pe forum, Andrei va poate spune el dar cu siguranta e extrem de amuzant.
- plimbare "care pe care" catre o anumita locatie apropiata din preajma Bucurestiului si aici vreau sa va vad biggrin.gif pentru ca citesc la voi pe forum si ma ingrozesc cum Swiftul isi face praf adversarii.
lista poate continua, orice idee este pusa in practica imediat. biggrin.gif

Fiecare dintre cei prezenti sta cat vrea si face ce vrea numai sa veniti, noua personal ne-ar face placere si cu siguranta nu o sa uitati intalnirea asta care ne va oferi sansa sa ne cunoastem intre noi, sa ne cunoastem mai bine masinile si sa ne felicitam sau nu biggrin.gif pentru alegerile facute.

Sa nu mai zic ca in curand o sa se strice vremea, incep ploile, rusia am inteles ca poseda o arma extrem de puternica, gripa aviara pandeste la orice pas...hai sa profitam da timpul si timpurile bune si sa ne distram impreuna ca d-aia ne-am luat colturi si swifturi/ignishi, altfel ne luam TDI cat mai mare si mergeam la concertul lu' Adi Minune.

Dupa vara asta prafuita, masinile au nevoie de ceva dezmorteala, evacuari incinse si curatate, discuri slefuite bine, samd.

Apropo, pe AndreiSuzuky cu i o sa-l gasiti prezent la intalnire, deci daca va respectati moderatorul, marca Suzuki , raspundeti invitatiei. beer.gif

Numai bine!

PS. Am uitat sa va spun ca toate momentele vor fi imortalizate cu ajutorul camerelor digitale de ultima generatie. biggrin.gif
La batranete cand veti fi claxonati de posesorii noilor generatii de mitsubishi sau suzuki (asta daca nu cumpara mitsubishi tot) biggrin.gif sa traversati mai repede, va veti putea aduce aminte cu placere de momentele de glorie si nu veti avea ce sa regretati. beer.gif
Hai sa vad ce fel de oameni sunt posesorii de Suzuki, pensionari extaziati ca la bani putini si-au luat o masina simpatica sau tineri entuziasti si pasionati de marca Suzuki. biggrin.gif
Andrei113503
Hmm.. suna interesant. Avand in vedere ca m-am gandit vreo 3 luni inainte sa-mi cumpar masina ce sa fie : swift sau colt si pana la urma am ales swift-ul, as vrea sa ma conving (sunt sigur ca asa o sa fie biggrin.gif ) ca a fost alegerea mai buna.
Mie unul mi se pare o idee f buna. band.gif
Nicolae113366
:wave:
Daca pana la data intalnirii nu constat ca deja permisul imi este suspendat pentru depasirea repetata si nepermis de mult a vitezei limita admisa, voi fi si eu prezent la intalnire.
(am vorbit in numele tanarului si naravasului meu Colt) biggrin.gif[/b]
Andrei Suzuki
Eu propun sa ne vedem Sambata, pe data de 29,ora 19 (ca sa termine lumea treburile).
Ca locatie,ma gandeam la parcarea din fata Casei Poporului. Ca alternativa,in caz ca acolo e ocupat,parcarea de la Academia Militara (ori jos,ori sus).
Cristi86127
sambata
29 septembrie
ora 19
parcarea din fata Casei Poporului.


Pana acum si-au anuntat prezenta, in ariile Mitsubishi respectiv Suzuki (sectiunile de Intalniri) sau in particular urmatoarele persoane:

1. Alex - Mitsubishi CZ3
2. AndreiSuzuki - ?
3. eu - Mitsubishi CZ3
4. Andrei113503 - Suzuki Swift
5. Nicolae113366 - Mitsubishi Colt
6. Serghei - Mitsubishi EVO

Mai cu viata beer.gif
band.gif
Arheopterix
Poate vin si eu.
Dar nu e prea tarziu si intuneric?
Nu o sa vedem bine masinile....
GST
Si eu vin. Ori cu GV ori cu Ignis oricum cu un Suzi.
In legatura cu ora intalnirii chiar ca e cam tarziu....nu mai bine un 11 dimineata asta ca sa ne si trezim usor si avem si mai mult timp la dispozitie, vedem si masinile calumea, nu cu lanterna.
:angel: arigato.gif
Arheopterix
Eu propun un 13-14.
Dar cred ca in ritmul asta nu ne mai intalnim.
Cristi86127
Da, ar fi bine mai devreme, sa vedem ce zic si ceilalti.
Andrei113503
cred ca sambata 29 septembrie undeva intre 13 si 15 este foarte bine.
Subscriu. :wave:
Andrei Suzuki
Ok,atunci:

[size=18][/size]Sambata,pe data de 29, la ora 15 in parcarea din fata Casei Poporului
Arheopterix
Cum ne recunoastem? biggrin.gif
Andrei Suzuki
Eu o sa vin cu Ignisu (rosu).Am niste stickere cu Tottal Motto pe el. Trebuie sa ne gasim pe-acolo.
Arheopterix
A mai fost o tentativa.
Eram toti aproape ,dar nu ne-am gasit.
In Herastrau la Pescarus.
Andrei Suzuki
Acu sa speram ca o sa fie mai bine. biggrin.gif
Ne vedem Sambata!
alexandru112887
in fata casei poporului nu e parcul izvor? unde e parcarea ...ca sa vin si eu cu swiftul meu? biggrin.gif
suzuki_bs
Salut!

Vin si eu cu o propunere. Am discutat cu Directorul General de la B&S Motors si a fost de acord sa organizam o intalnire.
Prin urmare, va propun sa ne intalnim la Showroom-ul din Tunari, Sos. de Centura nr. 24-26. Avem acolo ceva spatiu sa ne desfasuram. biggrin.gif
In plus pot vorbi si cu ceilalti colegi ai mei sa avem prezente in acea zi masinile de Test Drive. Poate va ganditi pe viitor sa va schimbati masina cu una noua. Trebuie sa fiti bine informati.
Singura rugaminte este sa fixati data intalnirii intr-o sambata dupa SIAB (5-14 Octombrie).
Sunt foarte multe lucruri de pregatit pentru salon asa ca preferabil ar fi dupa.
Va asteptam si la SIAB.
Andrei Suzuki
Parcarea din fata Casei Poporului,adica acolo unde se tine si festivalul berii,unde a fost si Tiriac Auto acu 2 ani parca... Acolo unde e piatra cubica.
Unde au fost pit-urile la Bucharest Ring.
Andrei Suzuki
Suzuki_bs,din pacate data si ora au fost stabilite si incercam sa o lasam asa pt ca se pare ca lumea si asa nu prea vine.Daca iar schimbam data si locatia,sigur n-o sa vina nimeni.
In plus,nu stiu cati ar fi dispusi sa vina pe centura,chit ca-i Sambata (din cauza traficului ma refer).
Asa ca,daca sunteti dispusi,va asteptam la intalnirea noastra (nu e nevoie de masini de drive-test,nu suntem pe interes) pt a mai discuta,a mai schimba o impresie despre masini,etc..
Cristi86127
Suzuki_bs...daca ai vorbit si cu Directorul General biggrin.gif si a mai fost si de acord ...pe cine intereseaza asta ?

Oamenii vin din alte motive la intalniri, nu stiu daca pricepi asta, nu incercati sa transformati intalnirile astea in altceva pentru ca nu au legatura cu targetul vostru de vanzari.

Sa nu fiu inteles gresit, prezenta dealerilor la intalniri e binevenita, la una dintre intalnirile noastre a participat si dealerul mcar, dar a fost invitat de noi initiatorii intalnirii, nu a modificat nimic din cele stabilite de noi in prealabil (locatie, program, ora, samd), au cautat sa se integreze in grupul nostru, sa ne raspunda la intrebari, multi dintre cei sositi la fata locului din partea dealerului fiind posesori de Mitsubishi deci au venit din postura de posesori si nu de angajati dealer, nu au avut nici o tentativa cu scop comercial.

In plus, prin mesajul tau, bs motors da dovada de ... fata de posesorii de Suzuki prezenti pe forum si chiar si fata de noi, posesorii de Mitsubishi care am initiat intalnirea si asta pentru ca ne-ar face placere sa petrecem cateva ore impreuna cu suzukistii.

"Poate va ganditi pe viitor sa va schimbati masina cu una noua. Trebuie sa fiti bine informati. "

Un turbo de ~ 250 CP benzina aveti ? beer.gif

"Singura rugaminte este sa fixati data intalnirii intr-o sambata dupa SIAB (5-14 Octombrie).
Sunt foarte multe lucruri de pregatit pentru salon asa ca preferabil ar fi dupa."

Asta e cea mai mare nesimtire a unui dealer auto, pe acest forum!!

Foarte frumos! blush.gif
Hoinar
Cristi, am citit de mai multe ori mesajul lui suzuki_bs si n-am vazut nimic ofensator la adresa participantilor la intalnire.

Eu iti dau exemplu intalnirea Toyota de la Iasi, intalnire care a plecat de la Dan (un baiat care lucreaza la MegaAuto Iasi), dar intalnirea nu avea nimic oficial, era doar pentru cei de pe forum, sa mai stea la vorba, bere si ture cu masina. Din toata discutia s-au anuntat forumisti din toate partile tarii, si atunci Dan s-a gandit ca ar fi super sa dezvolte intalnirea, si cu ajutorul oficial al firmei la care lucreaza si a importatorului chiar a reusit organizarea unei intalniri foarte interesante.

Nu crezi ca mai bine l-ai intreba pe om care e ideea din spatele intalnirii? Intalnire oficiala intre dealer si clienti...intalnire intre simpatizanti ai marcii...intalnire de popularizare a vreunei masini...promotii...etc...

Eu, dupa ce am trecut prin experienta intalnirii cu clientii/simpatizantii Toyota de la Iasi, iti pot spune ca nu e asa rau ca se intalnesc cele doua parti (au fost si pe la noi clienti care i-au mai articulat cu diverse probleme pe oficiali, asta ca sa nu crezi ca toata lumea s-a pupat cu toata lumea).

Eu zic ca mai bine recititi mesajul si alegeti partea buna din el, nu atacati pana omul nu se exprima complet.
mike.omega
Cristi86127: te obliga cineva sa mergi la intalnirea propusa de dealer-ul Suzuki, a zis omul ala ca e obligatoriu?! a zis DACA vreti! Deci v-a lasat sa alegeti. Nu a batut nimeni cu pumnul in masa!

Nu e prima oara cand ataci un membru al acestui forum asa ca te rog, mai revizuieste din comportament.

Multumesc.
Cristi86127
Hoinar,

daca ai citi la fel de multe ori si mesajul meu, ai vedea/pricepe ca nu am nimic impotriva prezentei dealerilor la intalnirile forumistilor/posesorilor ale unei marci sau alteia...de unde ai scos tu asta ? blush.gif

Din cate am inteles eu si nu numai eu, e vorba de intalnirea stabilita de noi, suzuki si mitsu...eroare, intalnirea propusa de BS e ceva separat.

In cazul asta imi cer scuze.
Cristi86127
QUOTE(mike.omega)
Nu e prima oara cand ataci un membru al acestui forum asa ca te rog, mai revizuieste din comportament.

Multumesc.


Da-mi si niste exemple, te rog, chiar si in private ca sa nu fim off topic.

Multumesc!
Andrei Suzuki
OK,acum o sa inceteze discutiile inutile. Intalnirea Suzuki&Mitsubishi ramane asa cum s-a stabilit,intalnire la care e invitata toata lumea,posesor sau simplu pasionat de masini.

Daca B&S Motors vrea sa faca o intalnire in care sa discute cu posesorii si eventualii clienti de Suzuki,sa faca un anunt si cu asta basta. Toata lumea e fericita.
sprite
QUOTE(Cristi86127)
- Oamenii vin din alte motive la intalniri, nu stiu daca pricepi asta, nu incercati sa transformati intalnirile astea in altceva...

Adica pentru asta ne intalnim?
QUOTE(Cristi86127)
- plimbare "care pe care" catre o anumita locatie apropiata din preajma Bucurestiului si aici vreau sa va vad biggrin.gif pentru ca citesc la voi pe forum si ma ingrozesc cum Swiftul isi face praf adversarii.
lista poate continua, orice idee este pusa in practica imediat.

Va multumesc de invitatie, dar nu ma coafeaza. Distractie placuta.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.