Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Chiulasa Tico
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Daewoo
mihaela111707
Saptamana trecuta mi-am gasit Tico cu o pata de ulei sub ea. Cand am desfacut capota in vasu de racire era o pasta maronie iar radiatoru era si el plin de ulei. Am tractat-o pana la un service si cand au desfacut-o au gasit garnitura de chiulasa ok si-au zis ca prin urmare s-a defectat chiulasa. Problema e ca toata operatiunea ma costa foarte scump, doar chiulasa e vreo 10 milioane, plus alte piese care trebuie pe langa ea plus manopera ma duce pe la 17-18 milioane.
Am luat in calcul varianta de a pune o chiulasa sh, dar n m-am incumetat gandindu-ma ca cine stie peste ce dau si va trebui sa repet operatiunea din nou.
E foarte neplacut, e o investitie destul de mare, si macar voiam sa va intreb ce parere aveti?
O precizare, masina e din 96 si are 160.000 km.
In rest, despre Tico, numai de bine, mie mi-a fost foarte utila si de cand o am nu mi-a facut niciodata probleme.
RUE
da anunt si cauta in anunturi ca poate e bun cel de matiz, iei un motor cu totul, sau tot de tico facut mai accidentat.

bate la cap societati de asigurari si serviceuri care pot sa te ajute cu recomandari spre epave cu motor bun!
Iulian67724
Problema este de la niste doape de metal,care se afla sub axul cu came,acestea ruginesc,sub ele se afla apa si deasupra lor se afla uliul,logic,cand se gauresc se amesteca uleiul cu antigelul.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.