Help - Search - Members - Calendar
Full Version: masina de 11.000 euro
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
nyc111736
Sa incep prin a va spune ca nu ma pricep la masini, asa ca apelez la ajutorul vostru. Vreau sa iau o masina noua care sa coste cu totul inclus undeva intre 10.000-12.000 euro.

Masina e pentru o persoana de sex feminin de 50 de ani si va fi condusa mai mult in oras.

Ma gandeam la Yaris, Clio, Ibiza, Polo sau 206.
Ceva sfaturi?
Kry_Sty
pai depinde ce prefera acea persoana... look mai sportiv ca al ibizei sau mai situ io... da si tu mai multe detalii :angel:
claudiu
de departe yaris....
Andrei110316
Dupa parerea mea Swift... dar gusturile sunt subiective
In nici un caz 206 sau Polo, si nici Clio nu pare o idee prea buna.
T u d o r
De ce in nici un caz? :angel:

Masina e pentru o femeie, 206 e o masina destul de feminina si de-a lungul timpului s-a dovedit o masina fiabila si de succes. Plus de asta, vine cu dotari de bun simt si motorizare 1.4, cat de cat.
Andrei110316
Spuneam in nici un caz pentru ca e un model destul de vechi (ce-i drept si de mare succes) si cu un raport dotari/pret slab. Acum am vazut preturile noi si pare ok, e de luat in calcul.
T u d o r
Asta era ideea, parerile foarte radicale sufera de regula la capitolul argumentare si se refera in principal la parerea (pozitiva sau negativa) subiectiva a celui care le emite. Nu te supara ca te-am corectat, am facut-o in spiritul discutiei. smile.gif

Si bine ai venit pe forum si la mai mare. beer.gif


Ontopic, eu zic ca la masinile astea de clasa mica, mai ales pentru femei, francezele sunt de luat in seama. Fie ele C3, Clio sau 206(7).
Luka
Pt condus in oras, Suzuki Swift, arata foarte bine (fratele lui Mini Cooper), motoare decente (insa de turatie), consum decent, garantie 3 ani sau 100 000 km.
G a B o S
QUOTE(> T u d o r <)
Ontopic, eu zic ca la masinile astea de clasa mica, mai ales pentru femei, francezele sunt de luat in seama. Fie ele C3, Clio sau 206(7).


Si mi am incheiat pledoaria.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.