Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ajutooooor probleme a3 din 2003
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Audi
alin101065
am un a3 din 2003 20 tdi .am achizitionat masina acum 5 luni.pana acum 3 saptamani totul ok.,numai k pierdeam apa din instalatia de racire.masina e in garantie audi asa k m-am dus la audi sa vad ce are.au puso pe testar si stupoare...chiuloasa fisurata......am inebunit...spre fericirea mea chiuloasa era acoperita de garantie...mi-au schimbat chiloasa gratis..dar totusi a trebuit sa platesc 500 de euro inlocuirea pieselor uzate.am luat masina si dupa o saptamana a inceput sa nu mai traga....am duso inapoi la audi crezand k e debitmetru....l-au schimbat..nu era el..acum mi.au zis k tre sa schimbe si nu stiu ce radiator...pt k atunci cand sa fisurat chiuloasa a intrat apa in el si trebuie schimbat.cik aceela ar fi probleba ce nu lasa turbo sa intre,numai k trebuie sa dau iara 500 de euro.nu stiu ce sa ma fac dak nu o fi acel radiator.nu e nici catalizatorul infundat.va rog dati-miun sfat.
ionut83652
e vorba despre dradiatorul de intercoler da nare nici o treaba !se poune la uscat si gata !da tare ma indoesc ca nu a intrat apap in ulei si sa uzat turbina !ala ca sa te convingi ca nu e din cauza lui scoatei furtunul dinspre iesire si bagal direct in cel de intrare si mergi un pic asa sa vezi ca trage masina !cat despre faza cu pisele uzate cacate in nasul lor adica cum sa platesc eo !mai pe romaneste ai platit 3 sferturi de chiuloasa!iar radiatorul ala costya vreo 5 mil cu totu ce dracu sa mai platesti!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.