Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Portbagaj ski Ibiza
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > SEAT
cod
Am si eu o intrebare pentru cei pasionati de ski: Se poate monta un portbagaj de ski pe acoperisul de la ibiza?

Daca da, unde si cum? pentru ca nu pare sa aiba santurile alea doua de pe acoperis.
Mihai34891
Iata cum poti:
1. Iti iei un portbagaj transversal (2 bare) special pentru modelul tau de IBIZA, pe care le pui pe masina, iar pe ele pui un portbagaj universal de skiuri
SAU:
2. Mai simplu, iti cumperi porttbagaj cu magnet, universal. Usor de pus si de dat jos, direct pe capota.
cod
Multumesc Mihai, asta vroiam sa stiu, daca e un model mai special de portbagaj pentru Ibiza.

Se pare ca masina asta, in loc de doua santuri pe acoperis, are 4 suruburi pe cantul de sus unde se inchide usa. Interesant sistemul, dar asta inseamna ca probabil va trebui sa cumpar un port-bagaj original Seat.

Din pacate modelul(mult mai ieftin) cu magnet nu e o optione pentru mine, pentru ca nu poate tine un snowboard.

Daniel
Mihai34891
Portbagajul (barele) NU trebuie sa fie original SEAT. Gasesti (sigur in Germania, nu stiu daca si in Romania) portbagaj foarte bun la jumatate de pret fata de cel original.
Portbagajul se fixeaza cu niste bride de muchia caroseriei (nu cu suruburi).
Atentie mare: portbagajul este special pentru fiecare model de IBIZA (se specifica anul de fabricatie, daca e in 3 sau 5 usi etc.)
cod
Super, nu ma asteptam sa primesc atat de multe informatii. Voi cauta un suport ne-original daca e la juma de pret.
Tarabostes
vezi ca exista si suport magnetic pentru snowboard, din pacate insa e pentru o singura bucata
avantaj: in montezi demontezi foarte repede, zgomot mai redus
dezavantaj: te limiteaza mai mult la viteză decat unul fix
cod
Poti sa ma indrumi unde sa caut? suna tentant, chiar si cu limitarea de viteza (banuiesc ca nu la 80km/h)
Tarabostes
nu-mi amintesc exact la cat e limitarea, parca pe la 100
vezi pe portbagaje.info e undeva pe la 140 E sau mergi direct la magazin pe strada Strada Lanariei Nr.93-95, e prima strada pe stranga dupa liceul sincai dar vezi ca e linie continua, undeva pe la mijlocul strazii (e scurta da in serban voda) pe stanga e un magazinul celor cu site-ul, cred ca au si o harta pe site
trebuie sa il vezi, nu te lua doar dupa imaginile de la site
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.