Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Societate de leasing si de asigurare Casco
Masini.ro Forum > Masini.ro > Juridico-financiar
Angela60635
Salut la toata lumea!

As dori niste relatii ref. la societatile de leasing: dobanda, eventuale probleme... astazi am fost la tiriac leasing ca sa aflu ca pe langa 7% dobanda toate ratele ti le calculeaza la bnr + 2,5%. eu le-am zis ca acesti 2,5 inseamna a fi o dobanda ascunsa... si evident ca m-au contrazis... Poate aveti voi ceva recomandari...

Ma intereseaza si o societate de treaba de Casco...

Multumesc mult pentru sfaturi.
mike.omega
Topicul se muta in aria Financiar smile.gif
V56465
Salut,

Cazul meu, fara nici un fel de reclama, in ceea ce ma priveste: contract de leasing la BCR Leasing, iar casco la Allianz Tiriac. Si sunt extrem de multumit de colaborare.

Am avut deja si doua incidente (minore) cu autor necunoscut, pe care le-am rezolvat foarte repede, bine si fara probleme.

Ca si tarife, este stiut ca Tiriac este un pic mai scumput, dar bunicel. Acum desigur depinde si de experienta fiecaruia.

Pt casco, altii ar fi tot BCR Leasing (care au si tarife mai mici, atat la rca cat si la casco).

Cu siguranta ca mai sunt inca destui jucatori pe piata, dar acum depinde si de alegerea ta.

La semnarea contractului de leasing mi s-a dat si o lista cu societatile ageate de ei, cu care aveau contract (chiar si pers de contact), pentru casco.

Un lucru iar important dupa parerea mea este sa ai grija si cu cine (care service-uri) are decont direct societetatea respectiva la care faci casco.


Bafta !
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.