Help - Search - Members - Calendar
Full Version: cum ar arata o "aripioara de rechin" pe un mondeo?
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Tuning > Exterior
Potzocul
ok, stiu k respectivele aripioare sunt folosite in special la BMW , am mai vazut si pe mercedes...si ma fascineaza rau tongue.gif ma tot gandesc cum ar arata pe mondeo`ul meu din 2002 ... are rost? si pt cei care au pus mana pe asa ceva, sum se aplica? au ceva banda adeziva pe spate sau trebuie gaurita caroseria ?
Potzocul
se poate inchide biggrin.gif am gasit un mondeo cu respectiva aripioara si ii vine bine smile.gif
oricum nu se inghesuie lumea pe topic smile.gif
Kry_Sty
pai nu se inghesuie ca poate nu stie cum arata si decat sa spuna ce aiurea mai bine tace din gura :angel:
f1anatic
Aripile alea de rechin sint antena de GPS/Sat Radio/Radio si poate BMW o fi adus pe piata forma aceea aerodinamica...dar nu sint nici singurii care le folosesc si nu este nici singurul rol pe care le au. Daca te uiti la masini gen Mitsubishi Lancer Evo, are vreo 8 aripioare de rechin pe acoperis. Nu are 8 GPS sau 8 radio ci sint folosite in scop aerodinamic, pentru a se asigura un flux laminar.

Se inchide conform dorintei.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.