Help - Search - Members - Calendar
Full Version: BENZINA SAU DIESEL?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Citroen
augustin111143
Salut baieti .... am si eu o intrebare ... sunt foarte nedumerit .... tot incerc sa gasesc un raspuns la intrebarea : NU STIU CE SA IMI CUMPAR BENZINA SAU DIESEL .... ! va rog ajutatima .... !
claudiu
depinde cati km faci intr-un an...daca faci peste 20000km atunci diesel...
RUE
daca mergi mai mult prin oras e mai ok dizelache pt ca pleaca mai usor la mersul bara la bara (vad ca nu pui problema banilor de achizitie).
consumul o sa fie mai mic.
tinanad cont ca iei o masina noua nu vei avea mari probleme tehnice si nici nu o sa le duci grija prea tare.
si la versiunile pe benzina sunt motoare si de 1000 sau 1100 parca la citroen, nu cred ca sunt prea economice deoarece caroseria e aceiasi iar tu o sa o simti mai greoaie si plus ca uneori nu e confortabil sa stai in turatii inalte pt a beneficia de putin cuplu.

bafta!

(mergi la drive test!)
mexik
eu unu mi-as lua diesel mai ales ca francezii sunt renumiti cu hdi-urile lor.o sa te coste un pic mai mult sa intretii un diesel dar acum dieselu cam da cu flit la benzine numai e ca pe vremuri cand aveai un diesel miroseai a motorina de la o posta.acum tu alegi diesel sau benzina.multa bafta
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.