Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Dupa piese la Russe!
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Lada
Pages: 1, 2
Cosmin65397
Am deschis topicu acesta sa discutam aici pentru eventualele plecari pe la vecinii nostrii bulgari . Horica daca te mai duci la bulgari sa ma treci si pe mine pe lista de calatori...treb sa iau si niste piese...bucse fata,capete de bare,pivoti,caseta si semicaseta.
bafta!
Horia49540
bun topic, pe gustul meu beer.gif biggrin.gif
eu merg la Ruse cu voi si cu Laditsa mea oricand vreti, mai ales ca am descoperit ca imi trebuie si mie cate ceva
ain principiu intre 13 si 27 august o sa-mi fie cam greu, dar ori inainte, ori dupa oricand vreti mergem intr-o sambata
:wave:
Andrei79789
Apropo, voriam sa intreb, curele de distributie bune, de firma (Bosh, etc ..) se gasesc la Russe? ca la noi sunt de toata jena, si a mea scartaie .
Horia49540
ar trebui sa se gaseasca, era un magazin cu piese occidentale de lada
da poti pune si una ruseasca buna si n-ai treaba
eu am una sovietica veche si merge struna band.gif :wave:
Cosmin65397
Horica cand putem da o fuga la vecini?te intreb ca numai suport zgomotu de capat de bara si de caseta de directie...parca ma doare sufletu cand scartaie pe viraj la 20km/h. saptamana viitoare ? in weekend sau in cursu saptamanii? ce zici?
Horia49540
pai n-as putea decat pe 4 august (si venim mai tarziu la intalnire:) sau pe 11, ambele sunt zi de sambata, sau dupa ,dar mai greu, nu stiu cand si cum dup-aia...
dar in oricare din astea doua merg cu maaare placere biggrin.gif beer.gif
cine mai vine? biggrin.gif :wave:
Cosmin65397
Ar fi bine sambata acuma...dimineata ,si la intalnire am veni mai tarziu...daca e rocarica merge si dupa amiaza intalnirea. CINE MAI VINE LA RUSSE?
Horia49540
ok, in principiu ramane pe sambata asta, numai sa nu ploua, ca n-am chef sa merg pe ploaie sa nu vedem nimic...
cine mai vine sa zica repede :wave:
Cosmin65397
ok...pe sambata atunci! daca ploua nu merg nici eu
Horia49540
vorbim pe tel
si care mai vreti anuntati-ne sa stim :wave:
CRISTI91516
sa vedem poate merg si eu ca m-am hotarat sa cumpar ce mi-a zis patru ca nu se mai poate.VB :wave:
Horia49540
ce ti-a is Patru ca "nu se mai poate"? biggrin.gif

vad ca azi e timpul ok, poate si sambata o sa fie asa si mergem beer.gif
CRISTI91516
Nope,eu am zis. :boxing:
cristi105335
sa ami pastrati si mie un loc ..k vreau si eu sa vin biggrin.gif
Horia49540
ti-am pastrat
sa vorbesti cu Cosmin
ciao :wave:
Sula103604
Stimate coleg tongue.gif, eu am loc in portbagaj?!?! biggrin.gif blush.gif :wave: :wave:
Horia49540
pe tine te punem pe capota ca mascota, sa-i saluti in rusa pe vamesi:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
cristi105335
pare rau sa va anunt sa tocmai am aflat k trebuie sa plec din buc vineri... :cry: pare rau k nu mai pot veni(sa faceti poze)
Popescu91011
Îmi pare tare rău că nu pot reedita drumul la Ruse, dar sper să mă văd cu "excursioniștii" sâmbătă dimineața pentru câteva poze și un "Drum bun!" din toată inima.
k.68177
Daca plecati in ruse, va rog din tot sufletul pe aceasta cale sa va uitati cam cat costa urmatoarele piese ( toate pt. 1500):
rezervor benzina, radiator, servofrana, caseta de directie, arcuri, cuzineti, supape, pompa ulei, baie ulei, volanta, bratele stanga/dreapta din fata
elemente de caroserie: prag exterior/interior, lonjeroane, masca fata ( cromata, bara fata/spate, aripi stanga/dreapta, protector de noroi ce vine sub aripa (intamplator am vazut pe un 1200 asa ceva... nici n-am stiut ca exista biggrin.gif )
Va rog daca aveti oportunitatea sa va uitati.
PS: sa nu va speriati, componentele de mai sus nu ar fi pt. masina mea... sa zicem doar pragul exterior si protectoarele de noroi... [/b]
Horia49540
eu chiar ma gandeam sa te intreb daca nu vrei sa intreb cat costa o masina cu totul, ai fi iesti mai ieftin haha biggrin.gif
o sa intrebam

si uite ca am ramas doar trei...merge si asa

ps - Florian, mai stii unde era magazinul cu piese straine? ca am pierdut nr lor de tel :bash:
pe str. Knyajenska sau Slavianska? acolo unde parcasem masina oare?merci :wave:
Popescu91011
СЛАВЯНСКИ se numea "ulița" cu magazinul respectiv! De unde am parcat noi, cum coborai spre faleza Dunării, pe partea dreaptă!
Daniel82595
offtopic.gif cum ai reusit sa scri literele alea ciudate ? blink.gif
Mihai103235
QUOTE(Daniel82595)
offtopic.gif cum ai reusit sa scri literele alea ciudate ? blink.gif

offtopic.gif
a copiat de undeva de pe internet undde era scris deja numele strazii
sau
si-a mai adaugat si limba rusa pe comp (sau ceva de origine slava) din control panel ->regional bla bla ->languages si a scris cu mina numele strazii biggrin.gif (asta inseamna ca stie si oleaca de rusa / bulgara :boxing: )
beer.gif
Popescu91011
Excusia (expediția de pradă? biggrin.gif ) la Ruse e în desfășurare. Cei trei "mușchetari", azi de dimineață, înainte de a demara în trombă spre Giurgiu.
Scuze pt. calitatea pozei, dar eram cam adormit!
iulian104479
nu s-a intors nimeni?poze,preturi?
e prea liniste pt o zi cu excursii,intalniri.
provincia asteapta...
mihail81843
Covasna e plina de trabantisti .... :evil:
Daniel82595
dimineata cand bagam benzina in laditza l-am vazut pe horia care se ducea sa-i ia pe baieti biggrin.gif:wave:
Popescu91011
Ca beneficiar co-lateral al excursiei, pot să vă spun doar prețul la 4 bujii Champion și o platină: 17 leva, aprox. 8,5 euro. Detalii aștept(ăm) de la participanții direcți!
Cosmin65397
Salve baieti! Mai intai vreau sa va zic ca merge Ladita lui Horia de rupe pamantu' ,in aprox 45-50 de minute am ajuns la Vama ce-i drept nici soseaua nu a fost aglomerata,cei din vama nu au avut nici o treaba cu noi baieti buni vamesii si romanasii si bulgarasii.
In legatura cu piesele ,eu am luat 2 capete de bara ,pivoti(10 leva bucata) bucse de bascula(2.50 leva pe buc),filtru de ulei (6 leva),filtru de aer (3.80 leva),semicaseta de directie pe rulment (24 leva) in total ar veni cam 170 Ron.
Horica a mai luat preturile si de la alte piese si o sa le posteze el .
Horia49540
da prieteni, am fost, a fost excelent ca si data trecuta!
preturi am luat o gramada din cele cerute de K si le voi pune la mercurial

a fost super acolo
de data asta am coborat si am bagat si mana in Dunare - Ciprian are poze:)
Cosmin a spus despre masina, multumesc!
dar ai uitat sa povestesti despre ceva - fetele din Ruse biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif beer.gif :wave:

QUOTE(Daniel82595)
dimineata cand bagam benzina in laditza l-am vazut pe horia care se ducea sa-i ia pe baieti biggrin.gif:wave:


trebuiasa te iei dupa mine ca ma prindeai biggrin.gif

aaa, ne-am plimbat cu un taxi Lada Kalina
noua cica a fost 7200 euro, fara clima
ca mers...era ok, as zice ca un fel de logan
avea 33000 km si nicio problema... :wave:
Horia49540
o informatie utila: nu trebuie mers cu eruo la Ruse, doar asa de rezerva:am descoperit casa ce schimb leva-RON chiar in centru, nu stiu cate de bun era cursul, nu mai stiu cat si cum am schimbat, dar parca era ok...
casa e pe str. Borisova, chiar in capatul strazii unde incepe zona pietonala
:wave:
CRISTI91516
diseara sper sa am timp sa pun poze + pe youtube o sa bag si niste filme. :wave:
Daniel82595
QUOTE(Horia49540)
trebuiasa te iei dupa mine ca ma prindeai biggrin.gif

eram cu furtunu in rezervor si daca plecam ma prindeau aia cu loganu alb tongue.gif
CRISTI91516
Asha cum am promis,luni seara pun pozele(cele mai importante) facute in urma calatoriei la Ruse ptr piese.Sper sa va placa si sa va pregatiti si de filmulete.
In prima poza avem o Lada Niva care arata impecabil,lucru des intalnit in Bulgaria.
Imi pare rau nu merge sa uplodez poze la aceasta ora,am incercat si cu IE si cu Mozzila si la fel.Cred ca este ceva la server ptr ca pozele sunt sub 100k si au 400x 300.Ms.Incerc maine seara .Intre timp pun filmuletele facut pe Youtube cu urmatoarele titluri:
1ST Contact cu Alienii
Anaconda is back
Welcome Bulgaria
Kalina 1ST ride
La granita la Ruse
Laditza aratoasa
Pejo's prin Ruse
Stradutele din Ruse
Teroristii ataca podul.
Sper sa va placa si sper sa apara online cat mai repede.
CRISTI91516
Ne-am pus pe cautat mgazinul cu piese dar e timp si de o poza
CRISTI91516
hai 2
CRISTI91516
In final am gasit si magazinul
CRISTI91516
Apoi am plecat sa vedem si noi Dunarea ca era aprope...sau nu ...sau ...am plecat sau ce am facut........?!?!
CRISTI91516
O ultima intersectie inainte de Dunare(semana cu Sinaia biggrin.gif )
CRISTI91516
In sfarsit la Dunare
CRISTI91516
Langa noi se filma partea a 3-a din seria Anaconda :wave:
CRISTI91516
Si inainte sa plecam nu am uitat sa pozam si frumusetile din partea locului.Deh ,o pauza de cafea si tigara :smoke:
CRISTI91516
La intoarcere am oprit la Calugareni si ne-am tras in poza cu Mihai Viteazul puternicul frumoasul care este...... biggrin.gif
CRISTI91516
Apoi je.... :angel:
CRISTI91516
Si in ultima poza Horica sinucigasul.Ii place adrenalina biggrin.gif
CRISTI91516
Sper ca v-au placut si data viitoare sa fim mai multi.
Lecanosti Detza cum ar zice bulgaru' smile.gif
Horia49540
super pozele, bravo! :wave:
Horia49540
uite poze si de la mine

cu Florian la Kaufland...
Horia49540
flori in Ruse
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.