Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Kitch
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Tuning > Exterior
Pages: 1, 2
Kry_Sty
in afara de sigla cu ferrari golanul rosu nu e urat deloc e chiar reusit, iar de dacia neagra este de apreciat efortul depus ...
_Daniel_
De acord cu el ..

In locul tau as reedita pozele si as sterge numerele de inmatriculare..
daniel40451
spuneti ce masina este asta??
T u d o r
O Nova sau SuperNova. biggrin.gif Am avut si eu una, ca altfel nu ma prindeam... :angel:
Watcher
Adica ai avut si tu una facuta BMW? arigato.gif
T u d o r
Nuuu, a mea era facuta Porsche, ca n-am gasit grila si faruri de BMW. biggrin.gif
Kry_Sty
io inteleg sa strici o masina ca dacia 1310 sa o faci sorcova, dar dc sa iti bati joc de un audi a4 sad.gif
air_wolf
:puke:
_Constantin_
Eu nu inteleg ce a vrut ala cu Audi A4 sa faca? Care era oare rostul.
DRAGOS
A vrut sa semene cu noul A4 biggrin.gif blink.gif
Oana
Kry_Sty
acolo in afara de capacele de la roti ce ciudat ? blink.gif
M A R I A N
QUOTE(oana87995)


La pariu ca astia tunati au demaraj de Dacia 1300 din cauza atator briz-brizuri atarnate de caroserie?
serginho
corect
serginho
hai sa mai pun si eu 1-2 poze




asta ce masina o fi??? blink.gif blink.gif

florin55503
in a doua poza e un bmw undercover (rechin, nu ii mai stiu indicativul) e un seria 5 de prin 80
A K U
QUOTE(Kry_Sty)
acolo in afara de capacele de la roti ce ciudat ? blink.gif


Ba eu as zice ca acele capace de roti sunt singurele care nu sunt ciudate la masina aia... biggrin.gif
serginho
un mare kitch

M A R I A N
QUOTE(serginho)
un mare kitch



In poza asta se vad atat de urat tevile cuplate la radiator... :puke: Pana si imbinarile de la WC-ul meu de acasa arata mai bine...
In alta ordine de idei, de ce sa tunezi in halul asta o masina de cateva mii de euro, care din fabrica arata normal, are un motor de putere modica si este utilizata in general de oameni linistiti? Care-i scopul?
Oare acesti oameni vor sa-i faca pe cei cu masini gen Mercedes, BMW, Lexus etc. sa moara de invidie? biggrin.gif
Cand am mers prin Grecia am vazut o groaza de masini tunate, in special din clasa mica sau compacta, dar nici una nu arata atat de oribil ca astea din poze... blush.gif La ei tunningul inseamna jante+pneuri, suspensie si sistem audio/video (eventual mici modificari la interior). La noi insa...sa-ti vina greata, nu alta...
drabisan
Hai, ca se poate mai mult! E un Passat, da - aici pe forum, care are ceva-ul ala pe volan, ca la tir-uri. Merita si poza aia postata aici!!!
Kry_Sty
QUOTE(Dies Irae)
QUOTE(Kry_Sty)
acolo in afara de capacele de la roti ce ciudat ? blink.gif


Ba eu as zice ca acele capace de roti sunt singurele care nu sunt ciudate la masina aia... biggrin.gif


ma fratilor io sunt orb sau cum ? :| ce vedeti voi atata de urat la patulul ala rosu ? blink.gif
G e o r g e
QUOTE(M A R I A N)
QUOTE(serginho)
un mare kitch



In poza asta se vad atat de urat tevile cuplate la radiator... :puke: Pana si imbinarile de la WC-ul meu de acasa arata mai bine...
In alta ordine de idei, de ce sa tunezi in halul asta o masina de cateva mii de euro, care din fabrica arata normal, are un motor de putere modica si este utilizata in general de oameni linistiti? Care-i scopul?
Oare acesti oameni vor sa-i faca pe cei cu masini gen Mercedes, BMW, Lexus etc. sa moara de invidie? biggrin.gif
Cand am mers prin Grecia am vazut o groaza de masini tunate, in special din clasa mica sau compacta, dar nici una nu arata atat de oribil ca astea din poze... blush.gif La ei tunningul inseamna jante+pneuri, suspensie si sistem audio/video (eventual mici modificari la interior). La noi insa...sa-ti vina greata, nu alta...


da pe mijlocul barii fata nu e oare o bara laterala de ranforsare ? blush.gif
A K U
QUOTE(drabisan)
Hai, ca se poate mai mult! E un Passat, da - aici pe forum, care are ceva-ul ala pe volan, ca la tir-uri. Merita si poza aia postata aici!!!


O sa se supere Alex-F1 pe tine.
drabisan
QUOTE(Dies Irae)
QUOTE(drabisan)
Hai, ca se poate mai mult! E un Passat, da - aici pe forum, care are ceva-ul ala pe volan, ca la tir-uri. Merita si poza aia postata aici!!!


O sa se supere Alex-F1 pe tine.


Scrie in regulament: pot sa comentez ideea, nu omul.
Nu am nimic cu el, dar chestia aia pe un volan... :puke:
Si asta e opinia mea personala. Pe tractor, tir, tanc (poate) - merge. Dar pe o masina pe care o conduci cu un deget....
serginho
total de acold cu .... drabisan

next.......

Alex-F1
QUOTE(drabisan)
QUOTE(Dies Irae)
QUOTE(drabisan)
Hai, ca se poate mai mult! E un Passat, da - aici pe forum, care are ceva-ul ala pe volan, ca la tir-uri. Merita si poza aia postata aici!!!


O sa se supere Alex-F1 pe tine.


Scrie in regulament: pot sa comentez ideea, nu omul.
Nu am nimic cu el, dar chestia aia pe un volan... :puke:
Si asta e opinia mea personala. Pe tractor, tir, tanc (poate) - merge. Dar pe o masina pe care o conduci cu un deget....


Iti multumesc oricum pt. parerea ta sincera!!! arigato.gif Dar sa stii ca acel "wheel knob" nu e un kitch luat din piata, ci e de firma si e luat de la un magazin specializat in accesorii auto! Daca insisti, pun chiar io poza aici....ce zici??? biggrin.gif
A K U
Alex, am vaga impresie ca Drabisan nu se referea la originea 'negului' care ti-a crescut pe volan, ci la felul in care da...biggrin.gif
drabisan
Neg...Neg e cuvintul perfect!
No offense, putea sa fie si neg Ferrari, putea sa fie designer si tatal lu' Armani...
Da prost de tot pe o masina cu directie hidraulica/electrica...
Pe mine m-a oripilat dpdv look rau de tot! Oricum, gusturile nu se discuta! Daca-ti place...sa-l folosesti sanatos...
drabisan
QUOTE(Dies Irae)
Alex, am vaga impresie ca Drabisan nu se referea la originea 'negului' care ti-a crescut pe volan, ci la felul in care da...biggrin.gif


e doar drabisan, majusculele sint pentru nume...drabisan nu e un nume...desi are 15 ani de cind il folosesc...nu e un nume...
Alex-F1
QUOTE(Dies Irae)
Alex, am vaga impresie ca Drabisan nu se referea la originea 'negului' care ti-a crescut pe volan, ci la felul in care da...biggrin.gif


Hai bre ca atata m-am prins si io, ce draq.... arigato.gif ...dar am vrut s-o intorc putin in favoarea mea.... biggrin.gif Si nu e chiar singurul caruia nu i-a placut.....mai am si cativa prieteni care mi-au spus "hai bre, ce naiba ti-ai pus si chestia aia acolo, ca arata ca porcu".... :ban: Dar repet: mie imi place f. f. mult (nu atat aspectul, care recunosc ca nu e prea ok pt. asa o masina, cat utilitatea), mi-e f. utila, ma ajuta f. mult si nu ma incurca cu absolut nimic! PUNCT! bicycle.gif Ce-i drept nici cu culoarea nu-s io prea impacat....as fi vrut negru sau gri (argintiu), dar nu era....o sa mai trec sa vad daca n-au mai primit intre timp.... :angel:
drabisan
Ma bucur ca nu te-ai suparat pe mine arigato.gif
Baby Blues
Hai ca Logan cu semn de BMW sau de Audi mai zic dar Mazda aia sau Honda cu insemne de Logan? :bash: Oricum parca era prin Romania poza , nu?
Kry_Sty
QUOTE(stefan_adrian)
Hai ca Logan cu semn de BMW sau de Audi mai zic dar Mazda aia sau Honda cu insemne de Logan? :bash: Oricum parca era prin Romania poza , nu?


care poza ? :|
_Constantin_
QUOTE(serginho)
total de acold cu .... drabisan

next.......



Loganu asta arata bine. Ia fii atent aici ce gust ... http://img95.imageshack.us/my.php?image=p1090124xl9.jpg masina o stiu, e din craiova.
o3_cep
QUOTE(_Constantin_)


De la ce masina e bordul? Seamana cu un 206, dar e posibil sa ma insel.
_Constantin_
Daewoo Matiz SE POWER. smile.gif)))) Apreciez pe oricine care are grija de masina lui, si-o garniseste cu accesorii si sisteme care mai de care dar de la asta pana la a face sorcova din masina e cale lunga. Adica e perfect acceptabil sa iti pui jante de M5 pe un 520d dar total inacceptabil sa ii faci interiorul alb sau sa-i pui neoane sub el. Pur si simplu nu merge. Hai ca la o Supra, Celica, Civic, ar mai merge desi nici acolo nu sunt mare fan.
Alex-F1
Si pana la urma tot la gusturi se ajunge....si cum despre gusturi nu se discuta sau se discuta la nesfarsit, ne vom invarti in jurul cozii si in topicul asta ca in multe altele, fara sa lasam nimic folositor in urma posturilor noastre.....io zic ca initiatorul topicului ar fi trebuit sa se gandeasca la asta inainte de-a deschide asa un subiect....era ceva evident unde se va ajunge :bash:
_Constantin_
Da, e vorba de gusturi dar tu ai vazut cum arata bordul ala? Crezi ca el nu stie ca e nasol? Stie dar nu are alta alternativa, vrea cu orice pret sa ne spuna ca Matizul e masina "racing", ceea ce e penibil. E foarte important motivul pentru care modifici o masina. Daca o facea pt el masina aia ar spalata din 2 in 2 zile, si eu o vad zilnic si e plina de namol deci a facut ce a facut ca sa ... "impresioneze" 2 gaste din fata discotecii de manele care o frecventeaza, altceva nu imi pot explica.


Maine daca mi-ai da o Celica tunata, cu luminite si kanji pe ea mi-ar curge balele, pentru ca e o masina careia i-se potriveste stilul asta. Intelegi? Tu ti-ai pune flacari pe Passat? Nu cred.
C Z R
Cu tot respectul pe care vi-l port D-le Serginho as vrea sa va atrag ca in loc de kitch corect s-ar scrie kitsch si va spune doar un amarat de licentiat "prostii" dintr-astea biggrin.gif
Apoi referitor la aceasta tema eu c red ca orice masina modificata fara o firma specializata in tunning cu referinte in aceasta "arta" este un mare kitsch. Il vedem desigur in fiecare zi pe strazile noastre indiferent de marca si de om smile.gif
_Constantin_
LOL. Alex Aka ai dreptate, orice modificare facuta de o firma specializata are o sansa mult mai mare de reusita decat cea din fata blocului si vizual si mecanic. Totusi cred ca am vazut destule exemple de masini modificate de firme specializate si rezultatul nu a fost deloc multumitor, dar deja aici e vorba de gustul fiecaruia.
Alex-F1
QUOTE(Alex Aka)
D-le Serginho as vrea sa va atrag ca in loc de kitch corect s-ar scrie kitsch


Da' ce esti tu mai Alex, magnet, de vrei sa-l atragi pe colegu sau care-i treaba cu atractia asta??? laugh.gif tongue.gif

Pai tocmai aia e faza, ca omu nu cred ca stie ca e nasol bordu, ci tocmai asa ii place lui, asa l-a visat/gandit/conceput si probabil chiar asa i-a si iesit! Tre sa fii dili rau sa faci un lucru care stii din start ca va arata penibil....pt. el NU e deloc penibil, dimpotriva, e ceva misto/cool/unic!!! Flacari pe Passat? :scratchchin: Why not? La mine nu e cazul, fiindca F1 rulez :1: , dar niste desene, fie ele si flacari, facute cu arta si imaginatie crezi c-ar arata asa rau pe-un Passat ca al meu? Cat despre tuningul facut de firme....da, daca ar fi preturi mai accesibile si/sau daca veniturile romanilor ar fi mai mari, cred ca ar apela mult mai multi la metoda asta, dar asa.....si-o "tuneaza" fiecare cum vrea muschiul lui si cat ii permite buzunarul!!!
serginho
QUOTE(Alex Aka)
Cu tot respectul pe care vi-l port D-le Serginho as vrea sa va atrag ca in loc de kitch corect s-ar scrie kitsch si va spune doar un amarat de licentiat "prostii" dintr-astea biggrin.gif
Apoi referitor la aceasta tema eu c red ca orice masina modificata fara o firma specializata in tunning cu referinte in aceasta "arta" este un mare kitsch. Il vedem desigur in fiecare zi pe strazile noastre indiferent de marca si de om smile.gif


KITSCH, kitschuri, s.n. Termen folosit pentru a determina un obiect decorativ de prost gust. ♢ Reproducere sau copiere pe scară industrială a unor opere de artă, multiplicate și valorificate comercial. [Pr.: chici] – Din germ. Kitsch.


P.S. bordul este de Dacia Logan. Scrie mare pe volan.............. DACIA biggrin.gif [/b]
Baby Blues
QUOTE(Kry_Sty)
QUOTE(stefan_adrian)
Hai ca Logan cu semn de BMW sau de Audi mai zic dar Mazda aia sau Honda cu insemne de Logan? :bash: Oricum parca era prin Romania poza , nu?


care poza ? :|

Al doilea rand, ultima poza de pe prima pagina a topicului!
_Theo_
QUOTE(_Constantin_)


asta e matizu lu snicky nu? blink.gif penibil biggrin.gif
A K U
He, he, acu' ma uitai si eu, vere, la Matizu' spatial. Da' mai stii ce motor de 300 de cai are sub capota? Mare Ti-e gradina, Doamne!
_Theo_
QUOTE(Dies Irae)
He, he, acu' ma uitai si eu, vere, la Matizu' spatial. Da' mai stii ce motor de 300 de cai are sub capota? Mare Ti-e gradina, Doamne!

nu nu blush.gif stiu matizul n-are nimic de genul ala biggrin.gif are in schimb briz-briz-uri cat sa pui in 10 masini smile.gif
_Daniel_
Ce copil tamp trebuie sa fi ca sa faci astfel de modificari ...

Cineva a zis pe forumul asta ca o masina este facuta pentru sofer nu pentru cei ce o privesc de pe trotuar.. si l-am apreciat pentru modul de a gandi ..

Ca sa bagi 5 000 E intr-o masina de 4000 .. ca sa arati "ciumeg giee! " biggrin.gif meriti sa fi legat de stalp si impuscat.Mereu am avut probleme cu prostia si mai ales cand se gaseste in mod " concentrat ".

Daca o modifici trebuie sa stii clar pentru ce.. daca e pentru curse daca e pentru a arata un posibil aspect de" power to weight ratio " dar ca sa o faci ca sa impresionezi ... UE nu-mi mai permite sa zic " doar tiganii fac asta" pentru ca e discriminare.

Plus ca asa cum zicea cineva nu poti sa modifici orice masina.. singurele masini care se pot modifica sunt cele unde constructorul a privit-o chiar el ca o masina de viteza sau de cursa sau ce termen vreti sa folositi.. Ia luati dragii mei mecanici sefi de "chakar" ( a se citi ciacar = murdarie / jeg ) un BMW 7th Series ca sa ii puneti aripi si piele roza..

Fara sa injur pe nimeni ma opresc si zic ca 95 % din masinile vazute ma duc cu gandul brusc ca cei care le conduc sunt poponari in adevaratul sens al cuvantului.
...ma ucid daca chiar sunt gaste proaste care sa se uite la matizurile alea..gaste sunt oricum daca se uita la masini biggrin.gif
Baby Blues
Bre! Daca nu-mi spuneati, eu nu stiam ca e Matiz ci o autospeciala de la salvare biggrin.gif
Maniaku
Eu nu am inteles care-i faza cu SantaFe-ul din primul post??? bull-bar-ul este original de la hyundai si sa stiti ca live nu da rau deloc!!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.