Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Mondeo Ghia cu sau fara senzor de ploaie?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Ford
Potzocul
am si eu o intrebare legata de existenta senzorului de ploaie pe un mondeo ghia 2002. masina are un punct violet situat undeva pe mijlocul zonei de dezaburire a parbrizului dar nu stiu daca acela e ,,, sau ce o fi ... la alte tipuri care stiu sigur ca au senzorul respectiv, e situat pe parbriz, in oglinda retrovizoare sau in prelungirea acesteia..vreau sa stiu doar asa ca fapt divers sa ma laud si eu daca ma intreaba cineva ce are masina :angel:
Cezar88196
Si eu am acel punct violet si m-ar interesa si pe mine ce e cu el.

Cine stie va rog un raspuns.
danmatyas
nu acela este senzorul de ploaie. Senzorul de ploaie ar trebui sa fie situat acolo unde se lipeste oglinda retrovizoare de parbriz. Se vede din afara masinii. Ala violet nush ce e cu el.
Potzocul
bun deci nu are tongue.gif oglinda e simpla, are doar ceva senzori pt lumina din fatza(cred) si anti orbire (sigur) ma gandeam eu ca nu am sesizat nicio diferenta cand ploua afara si se modifica intensitatea ploii ... ma descurc si fara senzor tongue.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.