Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Service masini americane
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Aria Tehnica Masini.ro
Mircea53641
Ma intreb unde poti gasi piese sau pe unde poti repara o masina americana fara sa iti strici alte 20 lucruri la ea. Ma refer la un service specializat unde mecanicii aia chiar stiu cu ce se mananca un motor GM V6.

Din cate am gasit eu sunt 2 service-uri de "profil" in Bucuresti - PittStop si Jeep Comservice dar inca nu am ajuns la nici unul dintre ele.

Din experienta voastra ce service/meserias bun ati intalnit pentru masini de genul asta?
Bogdan104277
Mai stiam un service pe langa lacul morii, cu intrare de pe constructorilor, patronu de acolo era un nene mecanic cu stagii bune in state...
t99959
parca mai e unu intre Lizeanu si Bucur obor (mergi spre bucur obor)service parca se numeste MAsini americane >>
air_wolf
QUOTE(t99959)
parca mai e unu intre Lizeanu si Bucur obor (mergi spre bucur obor)service parca se numeste MAsini americane >>


nu, este intre Dimitrov si Iancului, pe dreapta cum mergi spre Iancului.
Alexandru
QUOTE(Mircea53641)
Ma intreb unde poti gasi piese sau pe unde poti repara o masina americana fara sa iti strici alte 20 lucruri la ea. Ma refer la un service specializat unde mecanicii aia chiar stiu cu ce se mananca un motor GM V6.

Din cate am gasit eu sunt 2 service-uri de "profil" in Bucuresti - PittStop si Jeep Comservice dar inca nu am ajuns la nici unul dintre ele.

Din experienta voastra ce service/meserias bun ati intalnit pentru masini de genul asta?


Iti recomand un service specializat in masini americane pe Sos. giurgiului, aproape de Luica...se numeste Carpaten servuice, sau cam asa ceva. Intreaba de Mircea Parlog (tel. 0722560622)
Mircea53641
Poti sa ne spui ce masini ai reparat la ei si ce probleme au rezolvat?

Pentru mine este f. departe dar as incerca un tel pentru o cotatie de pret inainte sa traversez orasul - poti sa-mi trimiti, te rog, un nr. de tel de la ei pe PM.
Mircea53641
Tocmai am fost la service-ul de pe str. Mehadiei. Patronul pare destul de profesionist (a fost mecanic GM in State cativa ani buni). Din pacate inca nu a dat de capat problemei mele - vartiatia turatiei la relanti cu motorul cald - care a ramas dupa interventie.

Ca preturi manopera/1 ora este 17 Euro la cursul zilei deci cam 57 RON.

Pentru referinta un schimb de bujii (cu bujiile lor - 10 RON bucata), un test pe calculator, curatat valva EGR si injectoare m-a costat 240 RON in total (3 ore manopera restul piese).

Un schimb de ulei pt. transmisia automatica, la fel cu uleiul , filtrul si garnitura lor costa 300 RON.

Ce ziceti de preturi?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.