Help - Search - Members - Calendar
Full Version: unde curge condensul de la AC
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel
florin82141
salutare din nou.am si eu o intrebare pt voi.pe unde curge condensul de la AC?sub masina nu curge ca am lasat-o sa vad.nici in masina nu curge ca am verificat.unde sa se duca?pe unde poate curge?este ceva defect?mersi blink.gif
ionut83652
sub masina pe la aripi pe undeva !
florin82141
nu stiu ce sa zic dar am lasat masina cam 10 min pe loc si crede-ma ca nu am vazut nimic.si nici in masina nu curge ca verific sub presuri mai in fiecare zi.oricum mersi si o sa mai ma uit
florin55503
de obicei in mom in care pleci de pe loc se scurge toata apa
::::AL3X::::
La mine la golf curge pe la aripi...probabil ca si la astra
florin58588
Salut...condensul la Astra G curge printr-un purtunas de cauciuc negru undeva chiar in dreptul casetei de directie, ma mijloc, sau sa fiu mai exact in spatele motorului, intre cutie si motor.Acum problema pt care la tine nu se vede cu curge poate fi din urmatoarele motive...fie furtunasul respectiv este sectionat sau rupt de-a dreptul si atunci se scurge pe scutul de sub motor si se prelinge spre lonjeroane datorita curentilor de aer format, fie cel mai grav sa fie evacuarea infundata cum a fost la mine si apa se acumuleaza in carcasa de la filtrul de polen, filtrul suge cat poate apoi inevitabil apa va intra i interior chiar pe la consola centrala undeva jos.Bafta si te rog sa-mi zici si mie cum ai rezolvat pana la urma
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.