Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Care credeti ca merita cumparat ?
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Tuning > Interior
cristi110157
Salutare, ma poate ajuta si pe mine cineva sa imi aleg un sistem de navigatie ?
Am vazut o multime de sisteme si de marci ca deja nu stiu ce sa mai aleg ca de exemplu:
-myguide 4360
-tom tom go 910
-mio p350
-mio 720
-moi 520
-garmin nuvi 660 T
-clarion map 560
-cobra
-blaupunkt lucca 5.2
-pioneer avic-s1
-sony nvu 82d

Mentionez ca vreau sa-l folosesc mai mult in Europa nu in Romania.
Cristi86127
Tu ai enumerat o serie de device-uri, unele insa sunt pda-uri (cum ar fi mio p350) care pot fi folosite pe post de sisteme de navigatie daca au softul propriu-zis instalat...altele sunt sisteme de navigatie dedicate.

Eu as prefera un pda in locul sistemului de navigatie dedicat pentru ca are o intrebuintare mai larga, este mai portabil, nu este cu nimic mai prejos decat un sistem de navigatie dedicat , poti instala orice aplicatie IGO, TomTom, etc, aplicatiile pentru pda se "gasesc", update-uri de asemenea... biggrin.gif samd.

Este important ca receptorul gps incorporat sa aiba cat mai multe canale, sa fie cat mai precis, procesor de la 200Mhz in sus...iar ca soft IGO, TomTom, eu folosesc IGO si sunt multumit de el.
TLS-09
Ambele subiecte au mai fost deschise http://www.masini.ro/forum/viewtopic.php?t...t=pda+navigatie
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.