Help - Search - Members - Calendar
Full Version: E bun Olcit-u?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Oltcit
sorin102905
sal am si yo nevoie de niste sfaturi nu stiu c sa aleg intr o dacie si un olcit??voi care credeti ca ar fi mai potrivit pt inceput???
Horia49540
Dacia frate!
nici nu te gandi la Oltcit

oltcitul are niste problemute mai mari ca dacia...

dacia ti-o repara de bine de rau orice ciocanar la coltul strazii, piese gasesti cate vrei!

probabil te tenteaza oltcitul ca ti-l vinde omu' la un pret de nimic, dar nu vei gasi nicio piesa la el!

asa ca ia-ti dacia dintre astea doua si drum bun! :wave:
AlexRe
Sa sti ca Oltcitul la multe capitole bate Dacia! ... si acici vorbim de stabilitate demaraj, fiabilitate.
Da-mi voie sa te contrazic, piese pentru Oltcit gasesti, iar o parte din cei care mai au Oltcit in ziua de azi sunt pasionati de aceasta masina. Exista si un club al acestor oameni care au intalniri si fiecare aduce Oltcitul si se discuta despre ele.
Nici eu nu am crezut ca un Oltcit poate sa fie mai bun ca o Dacie, dar dupa ce am vazut mai multe functionand foarte bine, mi-a schimbat parerea.
Este foarte adevarat ca Oltciul este mult mai pretentios ca o Dacie si consuma ma mult, dar pentru cei tineri, care au bugetele mai reduse se merita o astfel de masina.
eddie
Eu tin sa te contrazic,Oltcit-ul nu este mai fiabil decat Dacia.
Imi aduc aminte cu scarba de cate carboteste si reglari de aprindere am facut la 2 Oltcit-uri pe care le-am avut.
La cea mai mica diferenta de calitate la benzina,indiferent ca era mai buna sau mai proasta,batea avansul si nu mai mergea ca lumea...
AlexRe
QUOTE(eddie @ Nov 26 2007, 10:19 AM) *
Eu tin sa te contrazic,Oltcit-ul nu este mai fiabil decat Dacia.
Imi aduc aminte cu scarba de cate carboteste si reglari de aprindere am facut la 2 Oltcit-uri pe care le-am avut.
La cea mai mica diferenta de calitate la benzina,indiferent ca era mai buna sau mai proasta,batea avansul si nu mai mergea ca lumea...


Cu o aprindere electronica de Oltcit TRS, ai scapat de toate aceste probleme wink.gif
HalbaSus
Daca aveti chef puteti posta si aici.
AlexRe
QUOTE(HalbaSus @ Nov 26 2007, 05:24 PM) *
Daca aveti chef puteti posta si aici.


Multumim smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.