Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Taxa de prima inmatriculare
Masini.ro Forum > Masini.ro > Masini.ro
Alexandru110100
Va rog lamuriti-ma cum e cu taxa asta.
Vreau sa iau de la nemti un Renault Laguna 2002, Euro 3, 2.2 l, si nu stiu exact cat platesc taxa de prima inmatriculare.
Pe unele site-uri am gasit o suma astronomica de genul 2800 euro iar pe altele doar 1200 euro. Cum e corect?
Multumesc anticipat.
Cristian99194
Ma tem ca e o veste proasta: 2800 euro! Vezi site-ul urmator:http://www.mfinante.ro/taxa_auto.html
Alexandru110100
Sa inteleg ca cei de la Automarket sunt prost informati....? Pe siteul lor scrie ca in prezent taxa ptr ce masina vreau eu e de vreo 1150 euro si daca noul proiect de lege va fi adoptat, va scadea pana pe la 830 euro.
Click AICI !!!
florin55503
QUOTE(Alexandru110100)
Sa inteleg ca cei de la Automarket sunt prost informati....? Pe siteul lor scrie ca in prezent taxa ptr ce masina vreau eu e de vreo 1150 euro si daca noul proiect de lege va fi adoptat, va scadea pana pe la 830 euro.
Click AICI !!!


banii astia ii dai daca ai motor euro 4 de 1600-1800
Cristian99194
Ce citesti tu sunt formule propuse pentru aplicare dupa 1 ian. 2008!
Tiberiu56833
Voi fii in curand proprietarul unui Pajero LWB 3.2 DI-D NAVI AT 170 CP INSTYLE
La propunerea dealer-ului omologarea se va face ca autoutilitara (se ocupa importatorul), asta in special pentru taxa de prima inmatriculare, dar vad ca e mai bine si la impozitul anual.
Ce parere aveti de asta? E OK? Ati mai auzit de asa ceva?
FAR EASTERN
Singurul posobil dezavantaj ar fi la RCA... CASCO e mai ieftin decat la un autoturism.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.