Help - Search - Members - Calendar
Full Version: import masina sh Germania
Masini.ro Forum > Masini.ro > Juridico-financiar
Alecs
sper ca ma puteti ajuta.. am vazut pe mobile.de niste masini super marfa la vreo 3.500 euro. Vreau sa-mi iau si eu una. Aveti idee cam cat ma ajunge cu tot cu inscriere? O scot, cu tot cu drum in germania la vreo 5000-5500 euro?
Emanoel-Adrian
Daca au catalizator Euro 3 vreau sa cumpar si eu vreo doua :bounce: !
Robert-67
Prima conditie ar fi ca masina sa aiba EURO 3. Apoi in germania trebuie sa platesti numerele de zoll (vreo 70-80 Euro), asigurare pt maisna (vreo 140Euro), drum si alte mici cheltuieli. Apoi in tara trebuie platita vama, care se stabileste in functie de capacitatea cilindrica si anul fabricatiei, si consta in TVA (19%) si accize care sunt intre 7% si 27% in functie de motor si capacitate cilindrica. De exemplu la un motor diesel de 2000cmc din 2000 am platit 59milioane vama acum in 2004.
In principiu mai pune cam 2000-2500Euro peste pretul la care o iei din Germania.
Alecs
mda.. stiu ca trebuie sa aiba euro 3 si e de kkt.. la banii astia sigur nu gasesc masina cu euro 3. Cel mult gasesc de prin 96-97 cu euro2. Aveti idee, se poate pune euro 3? Vazusem pe mobile.de un seria 3 sau un hiunday coupe la 3500 euro. La ceva de genul asta ma gandeam..
Vasile-138
:compress: Daca te-ai hotarat asupra modelului dorit din Germania,contacteaza-ma!
Cu experienta in domeniu,aduc autoturisme,autoutilitare,camioane la comanda. In 3 zile ti-o aduc,la pret avantajos. Tel.0721******
krysty
eventualele tranzactii le rezolvati pe pm.

numai bine!
Alecs
mda.. am incercat sa dau mesaj privat si uite ce eroare mi-a dat:

Failed sending email :: PHP ::

DEBUG MODE

Line : 234
File : /www/htdocs/mirabilis-net/www.masini.ro/forum/includes/emailer.php

... so.. cum dau de om? Mersi pt. ajutor krysty..

Vasile-138 , lasa si tu un email sau ceva... sau da-mi niste detalii
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.