Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Vreau Ibiza!
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > SEAT
candyman
Chiar asa imi iau Ibiza, sh, ce-i drept insa problema este: Nu gasesc 1.4tdi de vanzare nicaieri (sub 80.000 km minim 2002) asa cum vreau eu. Daca stie cineva pe cineva care vinde.... astept mp. Daca nu cum ar fi mai bine sa aleg 1.9 sdi sau 1.4 mpi??? Consumul conteaza, dar nici nu vreau sa strang din buci la o depasire din cauza ca sdi-ul e "lenes", iar din ce am auzit daca mai dai drumu si la clima..... parpad. Asa e ? Sper sa ma luminati si pe mine. blush.gif
daniel40451
la firma avem 5 buc seta ibiza sdi 1.9 toate bune de noi pana cand au sarit de 100000 km .de ce spun asta ,pai au fost o serie intreaga de defectiuni care sau propagat la toate sa incepem gemurile lateral cad ,se strica macaraua elctrica,se rupe intinzatorul de la alternator ,amortizoarele sunt praf ,motorul mere consum mik viteza c-am 140 nu se aude ce trece de 140 huruie tare rau .
singurul atu consumul .
Doru-23
Suna-ma la 89898989 si am sa-ti fac o oferta frumoasa pentru o Ibiza noua. Diesel sau Benzina wink.gif

Reclama pe forum e interzisa
J Kw
cristian106139
Eu am o Ibiza de 1,4 mpi 85 de cai luata acu o luna.Vad ca tu cauti ceva mai vechi.Pot sa-ti spun impresia mea:consumul e cam mare dar se merita pe benzina!Eu zic ca e mai agila asha.La tdi te rogi de ea sa fie cat de cat fasneata.
cod
Nu e chiar asa. E destul de fasneata si cu TDI-ul de 1.4. Daca te duci la 1.9 e chiar bestie. Totul e sa bagi motorina de calitate.

Daniel
Hoinar
Corect, doar ca trebuie sa respecti literele necesare! smile.gif
1.9 TDI e f bun pt ibiza...pt ca are turbina (e turbo diesel) - 100 CP
1.9 SDI e dieselul standard (acu ceva mai multi ani)...cam obosit...care nu se mai fabrica - 68 CP
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.