Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Stilo 1.6 sau 1.2,consum
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Fiat
MARIUS72784
Doresc sa-mi achizitionez un Stilo,in 4 usi,din Germania,din 2002-2003.Pe benzina,si nu stiu ce sa aleg dintre 1.2 16V sau 1.6 16V.Cum este consumul la 1.6?Ala mi-ar place mai mult dar mi-e frica sa nu consume mult! Ce ziceti,sunt masini bune,sau sa ma orientez spre altceva?Cum vi se pare cel cu trapa panoramica din sticla?Astept un raspuns si un sfat!
MARIUS72784
Nimeni de pe forumul asta n-are un Stilo 1.6 sau 1.2 sa-mi dea un raspuns?
Radu97668
Eu am avut un Albea cu motorul de 1.2 16V. Crede-ma, e pacat sa iei un Stilo cu un motor asa de mic.
mishutz
Am eu un Stilo 1.6 16v.. Consumul variaza odata cu stilul de mers. Eu nu sunt adeptul mersului bunicutei si prin urmare am un consum mixt de 8%.
Gandeste-te la faptul ca o sa mai pleci pe undeva cu masina plina (4 persoane, bagaje) si o sa ai nevoie de motorul mai mare, care sa te ajute in depasiri, in urcatul unor drumuri de munte. Nu-ti recomand motorul de 1.2, e prea greu stilo pentru el. Salut
Ionut45405
Asa este, 1.2 e prea mic iar masinile submotorizate de multe ori consuma mai mult. Dupa mine trapa aia de sticla nu e decat "a big pain in the ass"...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.