Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Kinderu si-a pierdut jucaria
Masini.ro Forum > Discutii generale > Off Topic
mike.omega
Titlul nu are legatura cu subiectul dar va spun povestea acum smile.gif
Si-a luat unchimiu Pajero, 7 locuri, 2.5TD(I, nu m-am lamurit), 1995 cu magazie de CD-uri. Si m-a rugat sa ii explic cum functioneaza magazia de CD-uri. Dracia asta pare a fi originala sau daca nu, veche de-o seama cu masina tongue.gif are o cutioara in care bagi cd-urile(6) si fanta in care bagi cutia are un sistem cam ca la camerele VHS. Buun, am pus CD-u in mai multe pozitii, ca poate il citeste si s-a blocat aia acolo si n-am mai reusit sa o scot :doh:
M-am chinuit vreo juma de ora si n-am reusit sa deblochez mecanismul sub nici forma. Se aude acolo un zgomot ca ar face ceva cu CD-u meu dar nimic.......

Problema e in felu urmator: eu cum imi recuperez plasticu?! Ca era original, din colectie, bla bla bla intelegei voi smile.gif

El zice ca stie un electronist care cica o sa desfaca cutia sa vada daca poate scoate discul si rezolva situatia. Sa vedem, ca-s curios biggrin.gif

PS: daca nu?! Se merita sa ma apuc de desurubat plasticu sau dau fuga la magazin cat mai e discu pe piata?! laugh.gif
James Kilowatt
Unora nici nu le-ar trece prin cap ca CD-urile se cumpara :angel:

Odata ce l-ai cumparat, si intr-un mod sau altul l-ai distrus, mie nu mi se pare .... imoral.... sa-l... inlocuiesti. Adica deja ai platit copyrightul, pui alt CD in aceeasi carcasa si gata smile.gif (sper ca nu l-ai bagat in magazia aia cu tot cu carcasa laugh.gif )
ozz86651
Asta daca a facut copie. Oricum cd-ul original nu e acelasi lucru cu ala copiat. Lasind la o parte aspectul, mai e si problema ca informatia de pe cd-urile copiate dispare in timp, sau cel putin asa era pina acum un an doi.
mike.omega
Eu de muzica fac rost, cum?! nu spunem ca cica nu stim laugh.gif deci trecem mai departe smile.gif
Cum reusesc eu sa scot plasticu din trasnaia aia de cd changer?!
Luka
Pai daca faci rost de el, ce mai conteaza? biggrin.gif
adi.mitrea
Păi și unchiul nu i-a tras o mamă de bătaie kinderului care și-a pierdut jucăria pentru că i-a STRICAT lui jucăria?
mike.omega
Nu smile.gif

Raspuns care cred ca o sa nemultumeasca pe cineva :angel:
guerilla
domle cum adica sa bati kinderu biggrin.gif
unq-ul e vinovat penca isi cumpara un junghi de magazie de cd-uri da?! care a fost obisnuit cu fake-uri nu cu tzidiuri originale da?!? mai ales daca is din alea de care le stiu si io si de care mi-am luat si io si care la mine la corollata nu merg :bash: :bash:
mike.omega
laugh.gif
Deh, Corolla! Masina mea de coafeze inghite orice in materie de tzidi! totul e sa nu fie prea zgariat sau amprentat smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.