Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Audi Allroad Quattro
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Audi
Dan109714
Va salut pe toti, in noua mea calitate de posesor Audi Allroad Quattro. E din 2003, are 80.000km. si e beton! Ma joc cu el toata ziua si astept cu nerabdare sa-l descopar cat mai mult si cat mai repede. Si fiindca despre acest model nu am gasit prea multe informatii nici pe acest forum si nici prin alte parti, pun si eu cateva intrebari, pentru ale caror raspunsuri va multumesc anticipat!
1. Care este turatia cea mai potrivita pentru un raport optim performante - consum?
2. Pe care regim de inaltime e recomandat sa merg de obicei?
3. Cred ca am probleme cu inchiderea centralizata: daca tin butonul de inchidere (cel din cheie - nu am alarma suplimentara) apasat mai mult, usile se inchid si geamurile deschise se ridica, dar numai cativa centimetri. La o urmatoare apasare se intampla la fel, deci trebuie sa apas probabil de foarte multe ori acel buton pentru a inchide complet geamul. Oricum, am incercat dar nu am avut rabdare sa se inchida si l-am actionat din interior.

Multumesc inca o data si astept parerile voastre.
cristian106805
SAll beer.gif Nu trebuie sa apesi de foarte multe ori butonul, trebuie doar sa-l tii apasat pana se inchid geamurile.
Si cand descui masina poti la fel sa deschizi geamurile, dupa ce ai apasat o data pe buton ca sa descui, mai apesi odata si-l tii apasat (butonul de deschidere) si o sa se deschida si geamurile.
Si trebuie sa fii cat de cat aproape de masina la cativa metri.
Cat despre consum si suspensie nu prea stiu ce sa zic ca nu am allroad ...... dar cine stie ........... blush.gif ..... poate vine si vremea aia. biggrin.gif
Costica101668
poate fericitul proprietar na zice si cat l-a costat jucaria, respectiv ce probleme a ridicat in exploatare.

Multumim anticipat.
DORU
Nu ne suparam nici daca ne zice ce motorizare are: 2.5TDI sau 2.7T?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.