Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Manual Service IGNIS -Discutii tehnice
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Suzuki > Ignis
goad
Eu zic ca e foarte bine ca orice detinator de Ignis sa aibe manualul service.Poate asa o sa avem o discutie mai la obiect si in cunostinta de cauza....
Il gasiti aici ,in engleza:
Suzuki_RM413_Service_Manual.zip

Daca aveti intrebari .... :minigun:
biggrin.gif
goad
Suzuki Ignis pre 2003 :
Suzuki_RG413_Service_Manual.zip

Suzuki Swift ultimul tip:

suzuki-swift-service-manual.rar

Sunt manualele originale! biggrin.gif
dudu109789
Cam greu ca nu inteleg nimic.
Cum pot copia manualul ?Trebuie sa ma inregistrez?
Mircea109037
Idee e foarte buna, mersi pentru manual. Am reusit sa il dau jos, trebuie sa astepti cateva secunde (cred ca e o chestie publicitara), apoi bagi codul care iti apare si il poti descarca.
AlexRe
Din pacate pagina nu se mai incarca.
Cu stima,
Alex107620
QUOTE(AlexRe)
Din pacate pagina nu se mai incarca.
Cu stima,


Am luat eu ieri manualul pentru Swift. Am avut o mica problema legata de browser-ul folosit, dar am reusit pana la urma cu firefox.
AlexRe
Ieri am incercat si cu Internet Explorer si cu Firefox. Se pare ca a fost o problema de la ei, pentre ca azi am reusit sa cobor manualele.
Multumim frumos,
Cu stima,
Leonard61045
Pentru Swift model vechi?...Please!
goad
Ar mai fi si catalogul de piese SUZUKI EPC 2006, dar nu stiu daca e voie sa- pun link-ul aici.
e pt. toate modelele de Suzuki .Cauti piesa singur si scoti codul .
thumbsup.gif
limonada
QUOTE (goad @ Jan 28 2008, 08:57 PM) *
Ar mai fi si catalogul de piese SUZUKI EPC 2006, dar nu stiu daca e voie sa- pun link-ul aici.
e pt. toate modelele de Suzuki .Cauti piesa singur si scoti codul .
thumbsup.gif



nu poti sami dai si mie linkul de piese la adresa de mail niki27ro@yahoo.com
rolleyes.gif
goad
Aveti aici Suzuki EPC 2006:

Suzuki EPC 2006
laszdav
QUOTE (goad @ Jul 6 2007, 06:42 PM) *
Suzuki Ignis pre 2003 :
Suzuki_RG413_Service_Manual.zip

Suzuki Swift ultimul tip:

suzuki-swift-service-manual.rar

Sunt manualele originale! biggrin.gif

Mai are cineva munualele de mai sus ?
Sorin104552
Buna,
Si mie mi-ar prinde bine manualul de Ignis.
Cautind codul de la un geam spate, am gasit un tabel cu preturile din Ungaria ale componentelor. Poate prinde bine cuiva. E scris in ungureste, preturile sint in Ft(250Ft=1Euro), dar folosind EPC2006 te poti descurca.
Bafta,
S.
Sorin104552
Am incercat sa uploadez excel-ul, dar, desi are sub 1 MB, nu ma lasa. Pt cei interesati, PM sau mail. Nu ma ocup cu piese, nu am nici un interes, dar poate informatia ajuta.
S.
adrian_r5
QUOTE (Sorin104552 @ Aug 22 2008, 08:22 PM) *
Si mie mi-ar prinde bine manualul de Ignis.


... pai alege si tu varianta "suna un prieten" ... ca poate ai noroc wink.gif (vezi ca ai un PM)
xplicit
QUOTE (adrian_r5 @ Aug 25 2008, 05:56 PM) *
QUOTE (Sorin104552 @ Aug 22 2008, 08:22 PM) *
Si mie mi-ar prinde bine manualul de Ignis.


... pai alege si tu varianta "suna un prieten" ... ca poate ai noroc wink.gif (vezi ca ai un PM)



salut, am si eu un ignis vvt si am mare nevoie de un manual in engleza pt ca nu stiu cum se seteaza ceasul de pe bord.


multumesc anticipat.


daca il mare careva va rog trimiteti un PM
goad
Manualul il puteti lua de aici:http:
Suzuki
goad
Si la mine se aude, un usor zgomot cand apas pedala de ambreaj,dar numai atunci cand motorul este incalzit.De fapt l-am sesizat inca de cand am cumparat masina.Cred ca este un zgomot normal,nu este de vina rulmentul de presiune.
Zgomotul este datorat jocurilor din timonerie(furca rulmentului),deoarece la modelele facute in Ungaria sa renuntat la doua bucse si furca cu rulmentul de presiune este montata direct in carcasa cutiei.Deci eu zic sa stati calmi... rolleyes.gif
Florin50070
A mea are deja 50000 cu zgomotul ala si n-are nimic. Cica mi-au schimbat in garantie si kitul de ambreiaj pentru asta si dupa cateva sute de km iar a aparut. Eu nu ma mai stresez. goad are perfecta dreptate. Eu cred ca au gresat furca si nuca si de aia nu a mai facut o vreme
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.